Reklama

Drzý lupič z pošty v Porubě byl dopaden na nádraží

Ve čtvrtek jsme vás informovali o přepadené poště v Ostravě - Porubě, kde statečná úřednice odmítla lupiči peníze vydat. Hned na druhý den byl neúspěšný pachatel dopaden na nádraží. Za dobrou a rychlou práci si ostravští policisté zaslouží pochvalu.

Reklama

Policisté z obvodního oddělení policie Ostrava - Poruba měli v posledních dnech plné ruce práce a byli velmi úspěšní. V jednom dni se tam staly dvě Loupeže. V prvním případě byla v noci přepadena seniorka a lupič ji chtěl ukrást kabelku. Hlídka ho po pár minutách dopadla nedaleko místa činu a úspěšná byla policie i ve druhém případě. Lupič se pokusil vykrást pobočku České pošty na Hlavní třídě. "Došlo k loupežnému přepadení. nebyla vydána žádná hotovost. nikomu z klientů a zaměstnanců se nic nestalo." potvrzuje mluvčí České pošty Matyáš Vitík. 

I v tomto případě kriminalisté intenzivně po pachateli pátrali. V první fázi dokonce šel po stopě policejní kynolog se psem. Technici na místě sebrali spoustu stop, které pak pomohli s usvědčením pachatele. "Kriminalisté shromažďovali důkazy ke konkrétnímu pachateli. Mimo jiné zajistili i videozáznamy. Podezřelý byl posléze zadržen v blízkosti svinovského nádraží," říká mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Oba pachatelé loupeží jsou podobní břídilové a dopadnu podobně. Zákon totiž neřeší, jestli se jim podařilo něco ukrást nebo ne. Oba spáchali obzvlášť závažný trestný čin loupeže a oběma tedy hrozí 10 let vězení. Bude na soudu, zda přihlédne k tomu, že vlastně nic neukradli. Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu