Reklama

Sucho mění ve Frýdku-Místku systém sečení trávy

Ve Frýdku-Místku se kvůli počasí nejspíš změní systém sečení trávy. Zejména kvůli suchu se bude kosit méně často. Cílem je udržet v půdě vodu a přilákat hmyz.

Reklama

V minulých letech na základě požadavků občanů Frýdek-Místek seče trávy přidával. Kvůli nynějšímu počasí, zejména pak přibývajícím horkým dnům, řeší úpravu harmonogramu, který počet sečí nejspíše sníží.

„Pokud bude velké sucho, kosit tak často nebudeme. Zaprvé tráva v horku tak často neroste, a zadruhé ji slunce poškozuje a místy i vypaluje. Pak vznikají nevzhledná žlutá, až vyprahlá místa. Chceme udržet vodu v půdě a přilákat hmyz, což krátce posečený a vyprahlý trávník nedokáže,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Trávu po kolena ale ve městě také nikdo nechce. Sečení tak bude ve městě nejspíš řídit počasí.

“Předkládali jsme ve spolupráci s odborem životního prostředí stanovisko, jak dál pokračovat vedení města. Jednoznačně doporučujeme v tom trendu, jak je za ta léta nastaven, pokračovat, s tím, že se bude individuálně posuzovat v návaznosti na klimatické podmínky,” upozornil Kohut.

V letošním roce město zkouší sečení i tzv. mulčováním, tzn. že posečená tráva se nesbírá, ale rozmělněná zůstává na trávníku, což jej obohacuje o živiny. V současnosti zaměstnanci technických služeb tímto způsobem sečou zejména plochy v některých parcích.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu