Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sucho mění ve Frýdku-Místku systém sečení trávy

Ve Frýdku-Místku se kvůli počasí nejspíš změní systém sečení trávy. Zejména kvůli suchu se bude kosit méně často. Cílem je udržet v půdě vodu a přilákat hmyz.

V minulých letech na základě požadavků občanů Frýdek-Místek seče trávy přidával. Kvůli nynějšímu počasí, zejména pak přibývajícím horkým dnům, řeší úpravu harmonogramu, který počet sečí nejspíše sníží.

„Pokud bude velké sucho, kosit tak často nebudeme. Zaprvé tráva v horku tak často neroste, a zadruhé ji slunce poškozuje a místy i vypaluje. Pak vznikají nevzhledná žlutá, až vyprahlá místa. Chceme udržet vodu v půdě a přilákat hmyz, což krátce posečený a vyprahlý trávník nedokáže,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Trávu po kolena ale ve městě také nikdo nechce. Sečení tak bude ve městě nejspíš řídit počasí.

“Předkládali jsme ve spolupráci s odborem životního prostředí stanovisko, jak dál pokračovat vedení města. Jednoznačně doporučujeme v tom trendu, jak je za ta léta nastaven, pokračovat, s tím, že se bude individuálně posuzovat v návaznosti na klimatické podmínky,” upozornil Kohut.

V letošním roce město zkouší sečení i tzv. mulčováním, tzn. že posečená tráva se nesbírá, ale rozmělněná zůstává na trávníku, což jej obohacuje o živiny. V současnosti zaměstnanci technických služeb tímto způsobem sečou zejména plochy v některých parcích.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Agentura práce Marteau s.r.o., Plzeň

od 15 650 Kč/měsíc

Detail

ANDANAS TRANS s.r.o. - Odolena Voda, Praha-východ

od 22 750 Kč/měsíc

Detail

Amaranthe consulting s.r.o. - pracovistě

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků