Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základna horské služby na Lysé hoře je před dokončením

Členové Horské služby na Lysé hoře se už brzy dočkají nové základny. Tu původní museli kvůli špatnému technickému stavu před několika lety zbourat. Nová stanice bude modernější a záchranářům nabídne i větší pohodlí.

Více jak 40 let fungovala na vrcholu Lysé hory stanice Horské služby Beskydy. Zub času a hlavně extrémní počasí, kdy je v zimě na Lysé i mínus třicet a v létě až plus třicet stupňů Celsia, zavinili její havarijní stav a následné zbourání. Na jejich základech teď ale vyrostla stanice nová, která je v těchto dnech před dokončení.

“Dodělávají se vnitřní omítky, které jsou už teď téměř hotové, vysychají, dělají se obklady, dělá se strop ze sádrokartonu a všechno je připraveno k tomu, aby se mohly začít dělat venkovní úpravy,” řekl Radim Pavlica z Horské služby Beskydy

Nová stanice bude oproti té původní modernější, odolnější a energeticky úspornější, a zároveň nabídne daleko větší komfort záchranářům.

“Je tam kompletní zázemí pro práci záchranářů, tzn. od prostoru, kde můžeme ošetřovat pacienty, přes prostory, kde máme uloženou techniku, dále potřebujeme zázemí pro záchranáře, tzn. prostor, kde se mohou převléknout, osprchovat, uložit si osobní věci, a samozřejmě kde mohou přenocovat,”uvedl Pavlica.

Nová základna má být hotová a zkolaudovaná do konce června. Od července by ji tak mohli začít využívat první záchranáři.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy