Základna horské služby na Lysé hoře je před dokončením

Členové Horské služby na Lysé hoře se už brzy dočkají nové základny. Tu původní museli kvůli špatnému technickému stavu před několika lety zbourat. Nová stanice bude modernější a záchranářům nabídne i větší pohodlí.

Více jak 40 let fungovala na vrcholu Lysé hory stanice Horské služby Beskydy. Zub času a hlavně extrémní počasí, kdy je v zimě na Lysé i mínus třicet a v létě až plus třicet stupňů Celsia, zavinili její havarijní stav a následné zbourání. Na jejich základech teď ale vyrostla stanice nová, která je v těchto dnech před dokončení.

“Dodělávají se vnitřní omítky, které jsou už teď téměř hotové, vysychají, dělají se obklady, dělá se strop ze sádrokartonu a všechno je připraveno k tomu, aby se mohly začít dělat venkovní úpravy,” řekl Radim Pavlica z Horské služby Beskydy

Nová stanice bude oproti té původní modernější, odolnější a energeticky úspornější, a zároveň nabídne daleko větší komfort záchranářům.

“Je tam kompletní zázemí pro práci záchranářů, tzn. od prostoru, kde můžeme ošetřovat pacienty, přes prostory, kde máme uloženou techniku, dále potřebujeme zázemí pro záchranáře, tzn. prostor, kde se mohou převléknout, osprchovat, uložit si osobní věci, a samozřejmě kde mohou přenocovat,”uvedl Pavlica.

Nová základna má být hotová a zkolaudovaná do konce června. Od července by ji tak mohli začít využívat první záchranáři.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Tomáš Mizera, s.r.o. - Penny Market Týniště nad Orlicí, Mostecká

od 800 do 800 Kč/měsíc

Detail

FOROST družstvo - pracoviště okres České Budějovice

od 15 200 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků