Kdo konečně zastaví falešné vnuky? Vyděšeným důchodcům podvodníci volají už i v noci

O fintě podvodníků, kteří se vydávají za vnuky jsme váš už informovali mnohokrát. Nyní ale přišli v našem regionu s novou modifikací. Začali seniorům volat v noci. Ti se pak celí rozespalí snadněji nechají obalamutit. Ve dvou případech na Karvinsku to podvodníkům vyšlo.

Podvodníci neustále vymýšlejí nové a nové způsoby, jak lehce přijít k penězům. Nejzranitelnější skupinou jsou pro ně senioři a tak často informujeme o případech, kdy je pod nejrůznějšími záminkami okradou. Velmi známá je finta, kdy se vydávají za příbuzného, který nutně potřebuje peníze a posílá pro ně kamaráda. Nyní přišli s novinkou. Důchodcům volají v noci a vzbudí je. "K prvnímu telefonátu na pevnou linku došlo v 11 hodin v noci a ke druhému pak pár minut před půlnocí. Potom už je způsob spáchání činu podobný," popisuje mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Oba případy se staly na Karvinsku. 69letá žena přišla o peníze a šperky za 25 tisíc. Druhá peníze naštěstí nevydala. Kam až jsou podvodníci ochotní zajít je neuvěřitelné. Policisté se domnívají, že volání v noci není náhoda. "Pachatel využívá toho, že lidé, když jsou rozespalí, reagují odlišným způsobem," vysvětluje mluvčí.

V letošním roce policisté vyšetřují už 38 případů telefonátů falešných příbuzných. Ve třech případech senioři peníze podvodníkovi předali. Noční volání je ale novinkou. "Apelujeme na veřejnost zejména seniory, aby nereflektovali na tyto telefonáty a svůj majetek nevydávali cizím osobám," varuje mluvčí. 

Je důležité, aby senioři kontaktovali policisty co nejdříve. V MS kraji působí speciální tým, který se na tyto případy zaměřuje.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků