Navštívili jsme první školu s výměnou vzduchu rekuperací, Bruntálská ZŠ Cihelní má za sebou složitou rekonstrukci

Nový školní rok zahájili žáci bruntálské Základní školy Cihelní v nově renovované budově. Opravou takového rozsahu prošla budova školy úplně poprvé. Součástí rekonstrukce byla také instalace systému výměny vzduchu ve třídách.

Škola Cihelní byla postavena v roce 1985. Od té doby prodělala pouze dílčí úpravy. Důkladná renovace už proto byla nevyhnutelná a neodkladná.

„Okna se rozpadala a musím říci, že to přišlo opravdu za pět minut dvanáct a ten výsledek je úplně úžasný a nádherný,“ popisuje ředitel školy Jiří Pozdíšek.

Celá budova byla také zateplená a ve třídách byly instalované tak zvané rekuperační jednotky. Ty zajišťují výměnu vzduchu bez starého známého otevírání oken. Větrání ve třídách je při tom důležité.

„Když ty děti v té třídě jsou a pokud není možnost větrat, tak vlastně se tam vydýchává ten vzduch a zvyšuje se koncentrace oxidu uhličitého, což znamená, že ty děti jsou víc v útlumu, chce se jim víc spát,“ dodává ředitel školy.

„To znamená, že se v tuto chvíli jedná o první školu, kde je zajištěna v učebnách výměna vzduchu jaksi automaticky bez onoho klasického větrání, které jsme všichni znali,“ říká Michal Kafura, vedoucí Odboru správy majetku, investic a dotací MěÚ Bruntál.

Práce probíhaly podle předem schváleného harmonogramu. Žádné závažnější problémy opravu nezdržely.

„Nejnáročnější bylo množství práce skloubit s termínem a samozřejmě jsme se vždycky modlili, aby nám přálo počasí.“ uzavírá Markéta Formánková, jednatelka stavební firmy.

Renovace budovy si vyžádala náklady ve výši zhruba 40 milionů korun. Městu se na ni podařilo získat dotaci od Státního fondu životního prostředí.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků