Slavný módní dům Ostravica-Textilia zase plný lidí? Možná už v roce 2021, říká majitel

Už téměř 20 let straší v centru Ostravy kdysi slavný módní dům Ostravica - Textilia. Čas od času někdo přijde s nějakým plánem na jeho záchranu, ale zvenčí se toho k lepšímu příliš nezměnilo a je bezpečnější se k budově moc nepřibližovat. Nyní opět tento čas přišel a majitel se opět rozhovořil o svých plánech.

Prodloužená Rudná, ostravský Skelet, Přednádraží a také bývalý modní dům Ostravica. To jsou asi nejčastější témata, kterým jsme se pravidelně v posledních letech věnovali. Rudná se dodělává, Skelet už není Skeletem a Přednádraží není vůbec. Zbývá nám tedy Ostravica.  Takhle nám v roce 2016 její majitel Daniel Zeman představoval své plány: "Budoucnost Ostravice je ve formátu nezávislého kulturního centra.”

Uplynuly více než tři roky a na stejném místě nám majitel opět představuje podobné plány. Nového je hlavně to, že ze čtyř budov už dvě prodal a prý z nich bude hotel. Zbytek se stane kulturním a nově i kreativním centrem. "Kreativní průmysl sdružuje mnoho múz a mnoho druhů umění pod jednou střechou. Zdaleka ale ne jen umění. Je to místo, kde se spojují myšlenky, kde se tráví čas, kde se pracuje i relaxuje," říká majitel Ostravice Daniel Zeman.

O náplň a fungování centra se postará nynější kulturní centrum Cooltour, které sídlí na Černé louce. "Bude se zde částečně spojovat kultura, ale ne ze sta procent. Také zde bude zázemí pro startupy pro podnikatele, kteří třeba potřebují fotoateliéry, nahrávací studia, střižny a podobné věci," vysvětluje ředitel Cooltouru Andrej Harmečko.

Majitel hodlá stavební úpravy sám financovat. Náklady by měly dosáhnout až 50 milionů korun. Hotovo by mělo být v roce 2021. Držíme palce. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků