Slavný módní dům Ostravica-Textilia zase plný lidí? Možná už v roce 2021, říká majitel

Už téměř 20 let straší v centru Ostravy kdysi slavný módní dům Ostravica - Textilia. Čas od času někdo přijde s nějakým plánem na jeho záchranu, ale zvenčí se toho k lepšímu příliš nezměnilo a je bezpečnější se k budově moc nepřibližovat. Nyní opět tento čas přišel a majitel se opět rozhovořil o svých plánech.

Prodloužená Rudná, ostravský Skelet, Přednádraží a také bývalý modní dům Ostravica. To jsou asi nejčastější témata, kterým jsme se pravidelně v posledních letech věnovali. Rudná se dodělává, Skelet už není Skeletem a Přednádraží není vůbec. Zbývá nám tedy Ostravica.  Takhle nám v roce 2016 její majitel Daniel Zeman představoval své plány: "Budoucnost Ostravice je ve formátu nezávislého kulturního centra.”

Uplynuly více než tři roky a na stejném místě nám majitel opět představuje podobné plány. Nového je hlavně to, že ze čtyř budov už dvě prodal a prý z nich bude hotel. Zbytek se stane kulturním a nově i kreativním centrem. "Kreativní průmysl sdružuje mnoho múz a mnoho druhů umění pod jednou střechou. Zdaleka ale ne jen umění. Je to místo, kde se spojují myšlenky, kde se tráví čas, kde se pracuje i relaxuje," říká majitel Ostravice Daniel Zeman.

O náplň a fungování centra se postará nynější kulturní centrum Cooltour, které sídlí na Černé louce. "Bude se zde částečně spojovat kultura, ale ne ze sta procent. Také zde bude zázemí pro startupy pro podnikatele, kteří třeba potřebují fotoateliéry, nahrávací studia, střižny a podobné věci," vysvětluje ředitel Cooltouru Andrej Harmečko.

Majitel hodlá stavební úpravy sám financovat. Náklady by měly dosáhnout až 50 milionů korun. Hotovo by mělo být v roce 2021. Držíme palce. 
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 3:45
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 3:45
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 3:45
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků