Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řeší se sice ještě vyvlastnění jednoho pozemku, dostavba obchvatu Třince však přesto začala

Posledních 32 měsíců začali odpočítávat lidé, které na Třinecku každodenně sužují tisíce automobilů. Ministr dopravy ve středu odpoledne zahájil stavbu poslední části obchvatu, který z obcí odvede veškerou tranzitní dopravu.

Všechny tyto kamiony budou ještě déle než dva roky muset jezdit přes obce Střítež, Hnojník a Ropice. Nejdéle za 32 měsíců by měla být dokončena poslední část obchvatu Třince. Úsek o délce 5,5 kilometru bude napojen na dálnici D48 spojující Frýdek-Místek s Českým Těšínem, respektive Polskem. Dokončovaný úsek je důležitý pro scházející rychlostní spojení se Slovenskem. Jak ve středu při slavnostním zahájení stavby řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík, poslední úsek dálnice přijde státní kasu na více než 2 miliardy korun.

"Byl jsem tady v září, kdy jsem slíbil, že uděláme všechno proto, abychom tuto stavbu co nejdříve zahájili. ŘSD spolu se zhotovitelem podepsalo smlouvu předali si staveniště a vlastně dnešní den symbolicky začíná tato stavba,” řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO). 

Za významnou stavbu považuje dokončovaný úsek také náměstek moravskoslezského hejtmana Jakub Unucka. 

“Ten poslední úsek, který se právě dneska zahájil, tady chybí. Je to poslední úsek ze Slovenska do Frýdku-Místku a je super, že se to zahájilo i když to není úplně vypořádané ty pozemky. Takže myslím si, že tři roky té stavby se stihnou a za tři roky vlastně pojedeme z Českého Těšína do Hranic čtyřpruhem po dálnici,” dodal náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS). 

Na dokončení dálnice už teď netrpělivě čekají obyvatelé Stříteže, Hnojníku a Ropice. Kolem jejich domů každý den projíždějí tisíce vozidel a valnou část tvoří těžká tranzitní kamionová doprava. 

“To tu je fakt hrozné. Kolikrát nejde ani přejít přes cestu,” potvrdila svízelnou situaci obyvatelka Stříteže. 

Občané i řidiči věří, že se stavba neprotáhne a bude dokončena v termínu, ne-li dříve.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků