Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z Karvinska si loni na konto připsali řadu úspěšných zásahů

Bezpečnostní situace na Karvinsku je stabilizovaná. Vyplývá to z policejní statistiky za loňský rok. Vedle pokut za odhalené přestupky mají policisté z Karvinska na kontě také celou řadu zásahů proti pachatelům trestných činů.

Policisté na Karvinsku loni odhalili pachatele celé série krádeží vozů Škoda Octavia. Havířovské kriminálce se podařilo identifikovat maskované útočníky z řad hokejových fanoušků. Díky náročnému ověřování DNA u desítek vytipovaných narkomanek byla odhalena žena, která v Karviné zabila svou novorozenou dcerku. Mezi úspěchy jsou rovněž odhalené varny pervitinu a pěstírny konopí. 

“V roce 2019 zaevidoval územní odbor Karviná 4733 trestných činů. Z nich bylo během roku 53 procent objasněno a dá se říci, že bezpečnostní situace v okrese Karviná je stabilizovaná. Policisté se věnují jak veřejnému pořádku, tak samozřejmě i objasňování kriminality. Co se týká pořádkové služby, mimo jiné zajišťujeme také sportovní utkání, kulturní a společenské akce a další akce, na kterých je větší množství občanů. V rámci kriminální služby se nám podařilo objasnit několik hezkých sérií trestných činů. Například to byly krádeže vozidel Škoda Octavia. Podařilo se nám objasnit a zajistit pachatele, kteří obchodovali s nekolkovanými cigaretami. Dále bych vyzdvihl činnost Toxi týmu, kdy se nám podařilo realizovat 43 případů, ať už to byli dealeři, případně varny pervitinu nebo pěstírny konopí. Co se týká situace v dopravě, došlo loni na Karvinsku k 8 nehodám se smrtelnými následky. V rámci dopravy se nám podařilo zjistit pachatele 810 přestupků, kteří požili alkohol, případně omamné a psychotropní látky. V souvislosti s tím bych také zmínil, že se nám ve 26 případech podařilo těmto řidičům zajistit jejich vozidla, která následně propadnou nebo propadla státu,” řekl vedoucí Územního odboru Policie ČR v Karviné Miloš Pollak. Práce policistů přímo souvisí s pocitem bezpečí obyvatel měst a obcí Karvinska.

“My v rámci Bezpečné Karviné, v projektu, který běží už několik let, spolupracujeme i s Policii České republiky a jsme moc rádi, že ta spolupráce je na velmi dobré úrovni,” uvedl náměstek primátora Karviné Miroslav Hajdušík (KSČM). 

Snižování kriminality pomáhá také prevence. 

“Policie na Karvinsku se věnuje mimo jiné také neméně důležité preventivní činnosti, a to od dětí až po seniory. U dětí se můžeme zaměřit na jejich vlastní bezpečí a na bezpečí v dopravě, u seniorů je to ochrana seniorů před podvodníky,” dodala preventistka Policie ČR Zlatuše Viačková.

Policisté zasahovali také proti pachatelům, kteří chtěli výbuchem záměrně puštěného plynu zabít nájemníky domů. V Havířově se rychlým zásahem policejní hlídky podařilo explozi zabránit. V Karviné plyn v bytě vybuchl. Společně s pachatelem byli zraněni další dva lidé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy