Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dřevěnku v Bílé zachvátil požár. Majitelé se zachránili, pes zahynul

Škodu za necelý milion korun způsobil požár, který vypukl v úterý večer v dřevěnce v beskydské obci Bílá. Obyvatelům se naštěstí podařilo před plameny utéct.

Dřevěnka v Bílé začala hořet zhruba o půl šesté večer. Obyvatelé stavení vyběhli ven a s hašením jim nejdříve pomáhali lidé z okolí. 

"My jsme šli s manželkou okolo na procházku. V tom jsme viděli, jak se z domu valí kouř. Z domu vyběhla paní a pán pak jenom s ručníkem kolem pasu. Říkal jsem jim, jestli mají hasičák. On ze zdi strhl hasicí přístroj, bouchal do toho a potom začal hasit. Utíkali jsme k sousedovi, který je zřejmě hasič. Za chvilku doběhl s hasicími přístroji a potom za dvacet minut nebo čtvrt hodiny přijali hasiči," popsal svědek události. 

S požárem bojovali hasiči z několika jednotek. 

“Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý před půl šestou podvečerní. Do Bílé ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Staré Hamry, Ostravice a Frýdlant nad Ostravicí. Hořelo v přízemí v předsíni a sociálním zázemí. Oheň se rozšířil do podkroví, kde zničil jeden pokoj, a také na sedlovou střechu. Další pokoje poškodil hustý dým. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za půlhodinu, dalších několik desítek minut jim zabralo dohašování s pečlivým proléváním míst požáru, včetně rozebírání střešní krytiny. Zásah ztěžoval déšť se sněhem a silný vítr. Nikdo nebyl zraněn, předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření,” uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Přestože při požáru nebyl zraněn žádný člověk, majitelé stavení při nešťastné události přišli o psa. Podle majitelky dřevěnky měla oheň  způsobit závada na elektroinstalaci.


¨

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy