Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Třinci zemřel po zdravotním kolapsu. Lidé se teď stydí za své komentáře na Facebooku

AKTUALIZOVÁNO/ Neuvěřitelné báchorky si dokáží vymyslet lidé v diskusích na sociálních sítích. Třinečtí spekulovali u případu nešťastného úmrtí staršího muže, lidé z Bohumíně zase z nehody cyklistky vyrobili zprávu o brutálním přepadení.

Zvýšený zájem Třinečanů o případ vyvolalo v pondělí večerní přistání záchranářského vrtulníku v městské části Lyžbice.  Někteří Třinečané však z nešťastné události na sociální síti Facebook vyrobili falešnou zprávu o tom, že došlo k násilnému trestnému činu. Později své komentáře smazali. V jedné skupině raději smazali celou zprávu. 

Vysvětlení přitom je jednoduché. Aby mohl pilot bezpečně přistát v terénu, sjely se k místu policejní vozy, které reflektory nasvítily místo přistání. Jde přitom o zcela běžný postup, jaký se používá právě při přistáních za snížené viditelnosti v místech mimo heliporty. 

"V době, kdy jsme na tísňové přijali oznámení o kolapsu staršího muže, byla třinecká posádka s lékařem u jiného případu. Proto k místu vzlétl z ostravské základny vrtulník s lékařem. U 71letého muže bylo konstatováno úmrtí," řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Asistenci policistů potvrdil policejní mluvčí René Černohorský: "Pořádkové hlídky, které v Třinci vykonávají běžný dohled, asistovaly při přistání vrtulníku záchranné služby. V žádném případě se nejednalo o zákrok, který by souvisel s nějakou protiprávní činností."

Nepravdivých komentářů je více

Podobně nepravdivé informace se šířily v pondělí také ve facebookových diskusích týkajících se života v Bohumíně. Někteří komentátoři vypustili informaci o tom, že před jednou provozovnou došlo k podřezání ženy. 

"Je neskutečné, jaké zprávy lidé dokáží vypustit. Ve skutečnosti se jednalo o nehodu cyklistky. Průběh zaznamenaly kamery. Jela na kole ze Železárenského mostu. Patrně vinou závady na kole nedokázala brzdit a havarovala. Při pádu se krvavě poranila, přičemž první pomoc jí poskytovali naši strážníci. Rozhodně tedy nešlo o žádný násilný čin," reagoval na zprávy zástupce velitele MP Bohumín Roman Honysz. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy