Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Bohumín hledá partnera pro svou nemocnici. Vlastní lékaři a sestry výhodou

Dlouhodobé přetahování nemocnic o doktory a zdravotní sestry ohrožuje také nemocnici v Bohumíně. Aby riziko případného zavírání oddělení snížila, rozhodlo se město nabídnout třetinu nemocnice silnému partnerovi s vlastním zdravotnickým personálem.

Dlouhodobě podfinancované zdravotnictví, přetahování doktorů, zdravotních sester a dokonce i pacientů. To vše ohrožuje hospodaření nejen státních a krajských nemocnic, ale i těch městských. V Bohumíně si dobře pamatují, jak hrozil zánik jejich nemocnice a nechtějí, aby o ni přišli jako sousední Orlová. Bohumínští proto nabízejí 30procentní podíl ve své městské nemocnici partnerovi, který by rizika snížil. 

“My jsme nemocnici převzali v roce 1996 od okresního úřadu, který byl tehdy jejím zřizovatelem a víceméně ji chtěl zavřít, protože tady v okrese těch nemocnic bylo 6 Celou dobu bojujeme o to, aby to nemocnice tady jako určitý komfort pro naše občany zůstala a zatím se nám to  daří, i když jsme do toho museli vložit spoustu finančních prostředků. V této chvíli vidíte, naše nemocnice tady je a orlovská už akutní péči poskytovat nebude,” řekl starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD).

Ideálním partnerem má být zavedená síť ambulancí s dostatkem vlastních lékařů a sester. 

“Kromě toho, že počítáme, že by posílal pacienty, tak si myslíme, že by nám to pomohlo i sdílet třeba personální kapacity. Že lékaři, kteří třeba pracují v ambulanci, by měli zájem jeden nebo dva dny v týdnu pracovat na akutní lůžkách a podobně,” vysvětlil ředitel Bohumínské nemocnice Svatopluk Němeček. 

Bohumínští ještě netuší, zda a za jakých podmínek se nějaký zájemce o podíl v nemocnici přihlásí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy