Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

To nejhorší mají hraniční přechody asi za sebou. Kolony kamionů se výrazně zkrátily

Kolony kamionů před hraničními přechody s Polskem sice už nejsou dlouhé desítky kilometrů, přesto v nich řidiči musejí čekat několik hodin. Rychlejší proces kontrol na polské straně pomohla lepší organizace práce a otevření dalších přechodů.

Kontroly, které na hranicích zavedlo Polsko, se projevily dlouhými kolonami kamionů na české straně. Jak už jsme informovali, v noci na včerejšek došlo v koloně na dálnici D1 u Bohumína k tragické nehodě, když tam kamion narazil do dodávky a její řidič zemřel. 

Oproti stavu v úterý, kdy řidiči čekali v kolonách desítky hodin, se ve středu kolony i čekací doba zkrátily. Pomohla tomu lepší organizace práce. Formuláře řidičům rozdávají už čeští policisté při řazení do kolon. Kontrola na polské straně je pak rychlejší. 

“Policajti čeští v pohodě, řídí to a jsem tady tak dvě hodinky. Je to lepší určitě než v Náchodě. Tam kolega včera stál 22 hodin,” řekl jeden z čekajících řidičů.   

Nejdéle v regionu čekají řidiči na hraničním přechodu s Polskem v Chotěbuzi. Na kolonu stojící na dálnici D48 se pod dohledem policistů připojuje také dlouhá řada kamionů z obchvatu Třince. 

V noci na středu byly navíc pro odlehčení dopravy na hlavních tazích otevřeny i menší přechody pro osobní dopravu. Jeden je i v Petrovicích u Karviné. 

Ve čtvrtek ráno policie ohlásila, že hraniční přechody jsou bez kolon. 

"Policisté po celou dobu, kdy se na silnicích směrem k hraničním přechodům do Polska tvořily kolony, usměrňovali dopravu a obecně činili maximum pro bezpečnost účastníků silničního provozu. Děkujeme, že řidiči pamatovali na záchranářskou uličku pro vozidla IZS. A pro ty, kteří  na dané pravidlo zapomněli, se jednalo o situaci, kdy si uvedené snad uvědomili," sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Stále platí, že přes hranici mohou jen lidé s propustkami. Informace o aktuálně otevřených přechodech a omezeních najdou motoristé nejlépe na internetovém serveru dopravniinfo.cz


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků