Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský řidič vjel v Třinci mezi padající závory. Před srážkou strhl dodávku do kolejiště

Blikala červená a závory šly dolů. 66letý polský řidič dodávky i přesto vjel na přejezd v Třinci a následně tam uvízl. Před srážkou s vlakem se pak snažil ujet přes kolejiště. Strojvedoucí naštěstí vlak včas zastavil a nikomu se nic nestalo. Dodávku museli z kolejiště vyprostit hasiči. Řidiči teď hrozí až jeden rok vězení.

Absolutně nepochopitelný a velmi nebezpečný manévr má za sebou řidič dodávky v Třinci. Vjel na železniční přejezd i přesto, že na něm už svítila červená. Vzápětí šly dolů i závory a řidič na přejezdu uvízl. To co ho poté napadlo, se dá jen těžko vysvětlit. "66letý řidič cizí státní příslušnosti ihned vytočil vozidlo a snažil se přes kolejiště a násep odjet. Vozidlo však po ujetí cca. 5 metrech uvízlo svou nápravou na koleji," řekla frýdecko-místecká policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Jeho počínání si naštěstí včas všiml i strojvedoucí přijíždějícího vlaku, který okamžitě použil rychlobrzdu a soupravu ještě před srážkou zastavil. Nikomu se tak nic nestalo. Vlaková doprava musela být ale na nějakou dobu zastavena a dodávku vytahovali z kolejiště přivolaní hasiči. "Dechová zkouška u řidiče dodávky vykázala negativní hodnoty," informovala Bělunková.

Pracovník Správy železniční a dopravní cesty zjistili, že řidič svým manévrem přetrhal elektrické vodiče v kolejišti. Škody se tak budou ještě vyčíslovat. "Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, za což mu může být uložen trest odnětí svobody v délce trvání až na jeden rok, či zákaz činnosti," uzavřela policejní mluvčí.

Nahlásit chybu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail