Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neuvěřitelných 300 tisíc! Žena z Třinecka uvěřila, že je posílá americkému vojákovi

300 tisíc korun poslala 38letá žena z Třinecka člověku, kterého osobně vůbec nezná. Přes email jí namluvil, že je americký voják na zahraniční misi a potřebuje pomoc. Jakmile poslala peníze, chtěl další statisíce.

Všechno začalo jedním emailem, který z ničeho nic přišel na začátku března. Neznámý muž 38leté ženě z Třinecka namluvil, že je americký voják sloužící na zahraniční misi v Sýrii. Důvěřivá žena si s ním začala psát, vyměnili si desítky emailů a po několika dnech jí napsal, že by po ukončení vojenské služby rád navázal se ženou přátelský vztah a že by potřeboval poměrně neobvyklou pomoc. Chtěl chtěl po ní, aby mu zřejmě schovala peníze, které jí pošle. "Ženu poprosil o zaslání její adresy, na kterou by zaslal balík s finanční částkou. Žena mu nejen adresu poskytla, ale také následně na jeho další prosby o pomoc v souvislosti se zadržením balíku v zahraničí zaslala také větší finanční obnos, který dosahoval částky 300.000,-Kč," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 

Údajný voják se totiž v průběhu vymlouval, že peníze uvízly v zahraničí. Mohlo jít o velmi vysoký obnos, a proto, aby se podle něj dostaly až do České republiky, tak se musejí vyplatit. Žádné peníze ale ve skutečnosti nepřišly a žena byla tak rázem chudší o své úspory. Před několika dny se na ni navíc obrátil neznámý muž znovu a chtěl, aby mu poslala další velký balík peněz. To už žena přišla oznámit vše na policii. "Policisté v tuto chvíli prověřují veškeré okolnosti související se zjištěním identity osoby pachatele," doplnila policejní mluvčí. 

Neznámému podvodníkovi teď hrozí až osmileté vězení. Záleží ale na tom, jestli se ho podaří policii vypátrat.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

LogEx logistics s.r.o. - provozovna Hradec Králové

od 20 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Národní památkový ústav - Metodické centrum zahradní kultury

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL Karviná

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků