Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neuvěřitelných 300 tisíc! Žena z Třinecka uvěřila, že je posílá americkému vojákovi

300 tisíc korun poslala 38letá žena z Třinecka člověku, kterého osobně vůbec nezná. Přes email jí namluvil, že je americký voják na zahraniční misi a potřebuje pomoc. Jakmile poslala peníze, chtěl další statisíce.

Všechno začalo jedním emailem, který z ničeho nic přišel na začátku března. Neznámý muž 38leté ženě z Třinecka namluvil, že je americký voják sloužící na zahraniční misi v Sýrii. Důvěřivá žena si s ním začala psát, vyměnili si desítky emailů a po několika dnech jí napsal, že by po ukončení vojenské služby rád navázal se ženou přátelský vztah a že by potřeboval poměrně neobvyklou pomoc. Chtěl chtěl po ní, aby mu zřejmě schovala peníze, které jí pošle. "Ženu poprosil o zaslání její adresy, na kterou by zaslal balík s finanční částkou. Žena mu nejen adresu poskytla, ale také následně na jeho další prosby o pomoc v souvislosti se zadržením balíku v zahraničí zaslala také větší finanční obnos, který dosahoval částky 300.000,-Kč," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 

Údajný voják se totiž v průběhu vymlouval, že peníze uvízly v zahraničí. Mohlo jít o velmi vysoký obnos, a proto, aby se podle něj dostaly až do České republiky, tak se musejí vyplatit. Žádné peníze ale ve skutečnosti nepřišly a žena byla tak rázem chudší o své úspory. Před několika dny se na ni navíc obrátil neznámý muž znovu a chtěl, aby mu poslala další velký balík peněz. To už žena přišla oznámit vše na policii. "Policisté v tuto chvíli prověřují veškeré okolnosti související se zjištěním identity osoby pachatele," doplnila policejní mluvčí. 

Neznámému podvodníkovi teď hrozí až osmileté vězení. Záleží ale na tom, jestli se ho podaří policii vypátrat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy