Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další polský kamion uvízl na přejezdu mezi Vítkovem a Jakubčovicemi nad Odrou

Další těžko pochopitelné jednání předvedl řidič polského kamionu nedaleko Vítkova. Podle svědků najel na přejezd v době, kdy svítila červená a vzápětí tam uvízl pod padajícími závorami. Strojvedoucí naštěstí stihl vlak včas zastavit a opatrně místem projet. Kamioňák poté s klidem odjel. Teď ho hledají policisté, aby celou situaci vysvětlil.

divácké záběry

Řidič kamionu najel na přejezd krátce před 10 hodinou dopoledne. "Začala blikat červená, kamion trochu zpomalil, ale jel dál. Vzápětí na něj spadla závora a on zastavil. Rychle jsme couvli, abychom mu udělali místo a on pomalu popojel dozadu," popsala televizi Polar posádka auta, která pořídila ze závěru krizové situace krátké video.

 "Vlak ho naštěstí viděl a začal troubit a brzdit už před přejezdem."

K přejezdu se zrovna blížil osobní vlak od Jakubčovic nad Odrou. "Vlakvedoucí použil rychlobrzdu a celá událost se obešla bez zranění," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

"Vlak ho naštěstí viděl a začal troubit a brzdit už před přejezdem. Jakmile to šlo, opatrně pak přes přejezd projel, pak se zvedly závory a kamion zase pokračoval v cestě dál, jakoby se nic nestalo," dodali svědci.

Řidič by se měl přihlásit

Svědci oznámili celou událost na policii, ta teď po řidiči kamionu pátrá. "Byli bychom rádi, kdyby se řidič nejlépe sám přihlásil a celou situaci vysvětlil ze svého pohledu. Stejně tak přijmeme informace od případných svědků události na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," uzavřel Černohorský.

Železniční přejezd ustál celou situaci bez poškození.

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

DUP - družstvo

od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Charita Valašské Meziříčí 06

od 15 050 do 17 780 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí nad Labem

od 19 730 do 28 920 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků