Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Petřvaldě se slaví. Obyvatelka Domova Březiny Oldřiška Luzarová slaví 100 let

Krásných 100 let slaví Oldřiška Luzarová, která žije v Domově Březiny v Petřvaldě na Karvinsku. Mezi gratulanty se ve středu dopoledne zařadil také náměstek hejtmana MSK Jiří Navrátil.

Za přítomnosti svých nejbližších a také zástupců městského a krajského úřadu oslavila úctyhodných 100 let paní Oldřiška Luzarová. Ta bydlela dlouhé roky v Havířově a nyní žije v Domově seniorů v Petřvaldě Březinách.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: “V MSK je zvykem gratulovat svým spoluobčanům, kteří dosáhli věku 100 let. Někteří se dožívají v plném zdraví, ve svěží kondici, u některých to samozřejmě takové, že jsou upoutáni na lůžko, jako třeba paní Luzarová. I přesto se snažíme všechny naše stoleté občany navštívit, popřát jim a předat dárek v podobě toho, co podle sociálních pracovníků právě potřebují."

Podle příbuzných mají dlouhověkost v genech.

Eva Schreibrová, dcera: “Můj otec, manžel maminky, se dožil 92 let a jeho babička měla 104 roky, když zemřela. Čili i já si myslím, a moji synové taky, že budeme mít nějaké ty geny dlouhověkosti."

Jubilantka se může těšit nejen z kytic a darů ale také z navýšeného důchodu. Stoleté jubileum letos v kraji slaví 12 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy