Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sesuv půdy odřízl část Lubiny od proudu. Svah podmáčel rozvodněný potok

Déšť a rozvodněný potok v Kopřivnici - Lubině způsobil nečekaný problém. Podmáčel svah, který se pak sesunul nad rodinným domkem a vyvrátil několik vzrostlých stromů. Ty spadly na dům a přerušili i dráty elektrického vedení. V nebezpečné situaci museli lidem pomoci hasiči.

Není neobvyklé, že po silných deštích dochází k sesuvům půdy. Už v neděli tak spěchali hasiči do Kopřivnické části Lubina, kde se sesunul svah, na kterém roste několik mohutných stromů. Hasiči museli evakuovat dvě rodiny a dalších několik domů bylo bez proudu, protože stromy potrhaly vedení. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Nebezpečný svah podmáčel úplně malý potůček, který ještě během nedělního dopoledne hasiči odvedli do jiného korýtka. V neděli přitom zakázal přivolaný geotechnik kvůli nestabilnímu svahu jakékoliv práce."

Hned v neděli byl na místo přivolán geolog, který kvůli nestabilnímu svahu, zakázal v oblasti jakékoliv práce. V pondělí se vrátil na místo a po novém posouzení, povolil hasičům zásah.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Několik vzrostlých stromů skončilo na nové sedlové střeše rodinného domku
s hospodářskou částí a jejich větve novojičínští profesionální hasiči opatrně odstraňovali z koše automobilového žebříku, a to i s pomocí motorové pily. Další odstraňované stromy byly nebezpečně nakloněny v okolí domu. Nejnáročnější bylo pro hasiče vyplést větve košatých stromů z napružených elektrických drátů, dotýkajících se sedlové střechy."

Na místo dorazili i energetici, kteří se také vrhli do práce. Potřebovali připojit asi 10 domků k elektrické energii.

Vladimír Sobol, mluvčí ČEZ: "Stromy nám popadaly do vedení a zlomily sloup. Situace tam byla poměrně dramatická. Navíc jsme museli čekat, protože hrozil další sesuv. "

Jedna z rodin se také mohla vrátit do svého domku. Druhé rodině to geolog nedoporučil, prý stále trvá určité nebezpečí. Lidé si ale mohli vzít své věci. Pravděpodobně až do pátku tak budou bydlet na městské ubytovně v Kopřivnici. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Tesco Stores ČR a.s. - DC Postřižín

od 23 300 do 29 800 Kč/měsíc

Detail

STATICAL Aplikace s.r.o.

od 18 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

GeoEko, s.r.o. - pracoviště

od 25 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků