Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedání přednosti skončilo karambolem dvou osobních vozů. Z jednoho auta se katapultoval motor

Okolnosti vážné dopravní nehody vyšetřují policisté v Havířově. Kolize dvou osobních automobilů byla tak silná, že z jednoho se utrhl motor.

Nehoda se stala v 17.20 hodin na Orlovské ulici v Havířově-Dolní Suché, v křižovatce pod bývalým Dolem Dukla. Podle zatím dostupných informací nedal řidič seatu při vyjíždění ze Šumbarské ulice na Orlovskou přednost Fordu Focus přijíždějícímu zleva od Orlové. 

Ford narazil do levé přední části seatu, ze kterého se utrhl motor. Zničen byl i betonový středový ostrůvek přechodu pro chodce. Oba řidiči byli záchrannou službou převezeni sanitkami do nemocnice. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "V současné chvíli zjišťujeme okolnosti dopravní nehody na Orlovské ulici v Havířově. Jeden z řidičů musel být z vozidla vyprošťován. S největší pravděpodobností došlo k nehodě vlivem nedání přednosti v jízdě při vyjíždění z vedlejší ulice.  V Seatu Cordoba cestoval muž ve věku 41 let, ve Fordu Focus 23letý řidič. Starší řidič patrně nerespektoval svislou dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ a vjel do křižovatky. Po hlavní silnici právě projíždělo osobní vozidlo Ford Focus. Po střetu seat byl odhozen do betonového středového city bloku a ford do protisměru. Oba řidiči byli převezeni do nemocnice, jeden z mužů byl po lékařské prohlídce propuštěn. Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Po dobu zadokumentování byl úsek dopravní nehody zcela uzavřen. Zhruba za tři hodiny byl provoz plně obnoven. Dva psi, kteří cestovali ve vozidle Seat Cordoba, byli zajištěni odchytovou službou. Příčiny a okolnosti nehody budou nadále šetřit dopravní policisté."

Okolnosti nehody vyšetřuje dopravní policie. Jako viník je vedený řidič seatu. Posuzována bude také rychlost fordu jedoucího po hlavní silnici a to, zda na něj mohl řidič seatu při vyjíždění z vedlejší silnice reagovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy