Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horníky z dolů ČSM Jih a Sever čekají velké PCR testy

Od pátku do úterý projdou horníci a zaměstnanci dolů ČSM Jih a Sever velkým testováním na Covid-19. Doposud bylo totiž nařízeno testování všech zaměstnanců společnosti OKD rychlotesty, které detekují přítomnost protilátek.

Ministerstvo zdravotnictví vyhovělo požadavku Moravskoslezského kraje a nechá plnohodnotně otestovat horníky a zaměstnance dalšího dolu.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Mám potvrzeno z Centrálního řídicího týmu, že od pátku do úterý proběhnou plnohodnotné testy PCR na Dole ČSM Jih a Sever."

Dosavadní testování všech zaměstnanců společnosti OKD, které nařídila krajská hygienická stanice bylo provedeno pouze rychlotesty. Ty reagují na protilátky, které si tělo proti viru vytvoří. Otestováno bylo 8 tisíc lidí. Kraj chce mít stoprocentní jistotu, že mezi horníky nevypuklo další ohnisko, a proto požadoval provedení preventivních velkých PCR testů na zkušebním vzorků horníků z jiných dolů, než byl povinně testovaný Důl Darkov.

V rámci nákazy na Dole Darkov evidují hygienici k 24.6. celkem 506 pozitivních lidí. Situace je podle nich stabilizovaná.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Celková epidemiologické situace v Moravskoslezském kraji zůstává nezměněná, problémový je především okres Karviná a potom okres Frýdek-Místek. Celkem je v kraji hlášeno k dnešku 2078 pozitivních, za posledních 24 hodin přibylo 31 nových případů, z toho 25 nových případů je z okresu Karviná a 4 případy nově hlásí okres Frýdek - Místek. Jeden případ jsme dnes zaznamenali v Ostravě a 1 v Opavě."

V clusteru zařízení O.P.S. Důstojnost v Nýdku na okrese Frýdek – Místek je zatím celkem 43 pozitivních a provedenými odběry u 33 hráčů a členů realizačního týmu fotbalistů z Třince nebyl zjištěn nikdo další pozitivní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků