Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtrnáctiletý cyklista havaroval při sjezdu z Ovčárny, s otevřenou ránou hrudníku ho transportoval do nemocnice vrtulník

Mladý cyklista nezvládl ve středu dopoledne sjezd z Ovčárny na Hvězdu. Po nárazu do svodidel se těžce zranil a musel pro něj vrtulník, který ho s otevřenou ránou hrudníku přepravil do ostravské Fakultní nemocnice.

Nehoda se stala kolem deváté hodiny ranní. Na místo okamžitě vyrazili členové horské služby a vyjela i sanitka. 

Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky: "Chlapec v plné rychlosti narazil do svodidel na kraji vozovky. Prudkým nárazem si přivodil otevřenou ránu na pravé straně hrudníku. Proto jsme předpokládali, že jde o velice těžké zranění, a to i přesto, že cyklista byl při vědomí a komunikoval s námi."

Záchranáři spolu se zdravotníky čtrnáctiletému chlapci poskytli základní ošetření.

Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky: "Vzhledem k povaze poranění ale nakonec za námi zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. My jsme zraněného šetrně naložili do sanitního vozu a ten s ním přejel na parkoviště u Hvězdy. Zde vrtulník přistál, jeho lékař a posádka si chlapce převzali a transportovali jej do nemocnice k dalšímu ošetření."

Horská služba důrazně varuje cyklisty před prudkými sjezdy po všech asfaltových cestách. 

Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky: "Po deštích je na povrchu silnic tu a tam splavený štěrk, bahno či mokrý písek. Při rychlé a neopatrné jízdě pak může dojít lehce k vážné nehodě. Zejména v prudkých zatáčkách hrozí podklouznutí bicyklu a tvrdý pád se zdravotními následky."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Andresin CZ s.r.o. - okres Pardubice

od 100 Kč/hod.

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

NEO CRAFTS s. r. o. - Rudolfovská ul.

od 19 400 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků