Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blíží se volby. V kraji se střídají jedna politická strana za druhou

Krajské volby už klepou na dveře a do Moravskoslezského kraje tak v těchto dnech míří předsedové politických stran.

Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala navštívil ostravskou fakultní nemocnici, která v době koronavirové krize fungovala a stále ještě funguje jako páteřní nemocnice v kraji, ve které se léčí pacienti s Covidem-19. Velkým problémem je podle něj také situace mezi horníky na Karvinsku, kde počet nakažených přesáhl tisícovku.

Petr Fiala, předseda ODS: “Tady by stát měl jednat nějak rozhodněji, protože třeba OKD je státní podnik. Dokonce jsem slyšel premiéra Babiše jak říkal, že tu situaci bude řešit osobně. Ale to řešení zatím moc nepřichází. Když se podíváme třeba do Polska, tam při podobné situaci jednají mnohem razantněji."

V těchto dnech v Moravskoslezském kraji zasedalo i republikové předsednictvo české pirátské strany. Ani jejímu vedení není lhostejná vážná situace v OKD. Po zasedání se tak vydalo na Karvinsko horníky a odbory podpořit. Stejně jako Trikolora v čele s Václavem Klausem mladším, kterého zároveň překvapilo, jak je Karviná krásné město.

Václav Klaus ml., předseda Trikolory: “Já jsem šel tou Karvinou, krásná dlažba, lidi krásně oblečení, hospody luxusní. V Praze kolikrát v některý čtvrti jsou ty hospy daleko brutálnější. Parky nádherné, velké, hezké baráky lidi staví, takže myslím, to sebevědomí je na místě."

Na popud Pirátů bude příští týden o vývoji kolem koronaviru a kritické situaci na Karvinsku jednat Sněmovna. .

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy