Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže podezřelého ze zabití fanouška museli na ulici krotit strážníci a policisté

21letý David Slonka, který je od loňského října podezřelý, že jako člen bezpečnostní služby způsobil v průběhu hokejového utkání v Havířově smrtelné zranění 41letého fanouška, byl během uplynulé soboty hned dvakrát zadržen při výtržnictví.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “Podezřelý muž v noci, zhruba před půl druhou, poškodil osobní automobil zaparkovaný ve dvorové části Hlavní třídy v Havířově. Na místě byl zadržen hlídkou městské policie. S ohledem na podnapilost byl eskortován na protialkoholní záchytnou stanici. Majitel vozidla odhadl způsobenou škodu na 3 tisíce korun.”

Sotva mladík na záchytce vystřízlivěl a byl propuštěn, začal alkohol nasávat znovu a opět se uvedl do stavu, kdy měl chuť ničit vše kolem sebe.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “Po 13. hodině procházel Dlouhou třídou, kde v lokalitě poblíž Studentské ulice kopal do autobusové zastávky, do zaparkovaného osobního vozidla a dobýval se do vchodových dveří domu. I tady byl okamžitě zadržen a protože se pokusil utéci a zadržení se aktivně bránil, bylo nutné použít donucovacích prostředků. Policisté ho pomocí hmatů a chvatů svedli k zemi, kde mu přiložili pouta. Dechová zkouška prokázala 1,59 promile. Také v tomto případě je podezřelý z přečinu výtržnictví.”

Po vystřízlivění v policejní cele s ním policisté sepsali protokol a propustili ho. Na svobodě bude čekat nejen na verdikt za výtržnictví, ale také na soudní rozhodnutí v předchozím případě z října 2019. Jako obžalovaný čelí trestu pro ublížení na zdraví s následkem smrti.

V průběhu hokejového utkání ochranka vyváděla z hlediště 41letého fanouška Michala Čurdu. David Slonka jej už po zákroku a před policejními hlídkami před halou zimního stadionu udeřil tak, že napadený muž upadl na zem a poranil si hlavu natolik těžce, že po několika hodinách v nemocnici zemřel. 

Útok zaznamenaly kamery. O případu TV Polar informovala v reportáži:

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy