Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fatální úder zachytila kamera. Smrt hokejového fanouška v Havířově ale zatím policie neuzavřela

  • Havířov,

Případ smrti hokejového fanouška v Havířově po loňském útoku člena bezpečnostní agentury je stále v policejním šetření. Čeká se na důležité vyjádření znalce.

Nešťastný případ se stal 26. října 2019. V průběhu hokejového utkání mezi AZ Havířov a týmem z Frýdku-Místku se dostal 41letý fanoušek Michal Čurda do konfliktu s bezpečnostní agenturou. K samotnému incidentu došlo před zimním stadionem. Videozáznam zachycuje osudný moment, kdy 20letý člen ochranky řeší do té doby slovní spor jediným úderem mířeným na hlavu fanouška. Ten okamžitě ztrácí vědomí a bezvládně padá na zem. Přestože po chvíli nabyl vědomí a se záchranáři komunikoval, později se jeho stav zhoršil a časně ráno byl ve stavu mozkové smrti převezen do ostravské fakultní nemocnice, k možnému darování orgánů. 

Hokejový klub přijal okamžitě opatření, kdy vyměnil bezpečnostní agenturu.

“Samozřejmě jsme museli chtít, aby ti pracovníci bezpečnostní služby byli lépe poučeni, jak postupovat při takových krizových situacích,” řekl prezident HC AZ Havířov Jaroslav Mrowiec

Policisté čekají na stanovisko znalců, kteří se mají vyjádřit, zda úmrtí fanouška přímo souviselo s úderem rukou do hlavy a následným pádem na zem. 

“Krajští kriminalisté i nadále pokračují ve vyšetřování uvedené trestní věci. Vyžádali si, kromě jiného, také znalecký posudek,” sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Právě od znaleckého posudku se bude odvíjet kvalifikace trestného činu a případná výše trestu u soudu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků