Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič bez řidičáku najel v Třinci na zábradlí, které katapultovalo auto na bok

Nezvládl řízení a najel s autem na zábradlí, které mu katapultovalo auto do vzduchu. Po několikametrovém letu pak skončil vůz zabořený mezi zábradlím a dalšími dvěma auty. K nehodě se sjely všechny složky IZS, naštěstí se obešla bez vážnějšího zranění. Policisté ale zjistili, že řidič neměl za volantem co dělat, protože nemá ani řidičský průkaz.

Vlastním očím nevěřili ve čtvrtek před 12. hodinou řidiči a lidé u nadjezdu v Třinci. Většina z nich si možná i myslela, že se tady snad natáčí nějaký akční film. Viděli totiž Škodu Felicii, která je doslova zabořená na bok mezi zábradlím a dalšími zaparkovanými auty. Řidič Škodovky zřejmě při jízdě ve směru od Jablunkova na Český Těšín nezvládl řízení a s autem doslova vyletěl mimo silnici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič ročníku 1966 následně najel na zábradlí mostu, čímž bylo auto vymrštěno na jednosměrnou místní komunikaci na ulici 1. máje, kde narazilo do dvou zaparkovaných osobních automobilů."

Zábradlí tak doslova katapultovalo auto do vzduchu, a to zůstalo po pár metrech letu zabořeno na boku mezi auty. Jen shodou šťastných náhod se nehoda obešla bez vážnějších zranění. V jednom ze zaparkovaných aut seděla v tu chvíli žena za volantem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté chtěli na místě dopravní nehody provést řidiči dechovou zkoušku, kterou odmítl. Lustrací poté zjistili, že řidič není držitelem příslušného řidičského oprávnění."

Na místě zasahovali kromě policistů také hasiči a záchranáři. Policisté se teď pečlivě zabývají tím, jak přesně a proč se nehoda stala. Podle všech zjištěných okolností se také bude určovat případný postih muže za volantem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy