Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zjišťují, který z řidičů vjel do křižovatky na zelenou a který nedal přednost

Nedání přednosti v jízdě stálo za srážkou dvou osobních automobilů u havířovského autobusového nádraží. Policisté však musí zjistit, který z řidičů je viníkem.

Nehoda se stala v pátek chvíli po poledni v křižovatce Těšínské ulice s ulicí U Stadionu. Dva starší lidé z renaultu se zranili a museli být převezeni záchrannou službou do nemocnice. Zatímco řidič mohl vystoupit, spolujezdkyni museli hasiči vyprostit po násilném otevření dveří. 

Lukáš Popp, mluvčí hasičů MSK: "Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněna jedna osoba. Hasiči ihned obě vozidla zajistili proti požáru a poskytli pomoc přítomné posádce zdravotnické záchranné služby při ošetřování jedné zraněné osoby a současně zahájili vyprošťování druhé osoby, která zůstala uvězněna uvnitř vozu. Hasiči na její vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Vyproštěnou osobu pak předali přítomné posádce záchranné služby. Po dokončení záchranných prací bylo místo zásahu předáno Policii ČR k vyšetření příčiny vzniku dopravní nehody a jednotka se vrátila zpět na základnu."

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "V křižovatce došlo ke střetu osobního vozidla Škoda Octavia jedoucího po Těšínské ulici ve směru na Těrlicko. Tomu v křižovatce zkřížil cestu Renault Scenic jedoucí v protisměru a odbočující vlevo k nákupní zóně. Octavii řídil 42letý muž, který vyvázl bez zranění. 73letý řidič a o dva roky starší spolujezdkyně z renaultu utrpěli zranění, která si vyžádala ošetření v nemocnici. Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, policisté stále vyšetřují. Pomoci mohou i svědecké výpovědi a také videozáznamy z palubních kamer automobilů, které místem v době kolize projížděly."

V křižovatce u autobusového nádraží a obchodní zóny se podobné nehody stávají poměrně často. Většinou za ně může nepozornost řidičů, kteří odbočují vlevo z Těšínské, když ještě před rozsvícením vyklízecí zelené šipky v protilehlém rohu křižovatky nesprávně vyhodnotí, zda protijedoucí vodidlo má ještě zelenou, nebo už zastavuje na červenou. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

RSBP spol. s r.o.,

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Magna Cartech spol. s r.o.

od 22 780 do 27 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků