Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nehodě na železnici v Bohumíně se zranili tři lidé. Lokomotiva najela příliš prudce na vagon

Trojice železničářů utrpěla zranění při nehodě dvou lokomotiv v Bohumíně. Příčiny kolize se vyšetřují.

Nehoda se stala v úterý dopoledne v místní části Vrbice. S největší pravděpodobností se jedná o kolizi, která byla způsobena při posunu vagonů na vedlejší koleji. Jedoucí lokomotiva najela na vagon. 

Železničáři hovoří o prudkém najetí drážního vozidla na jiné. Je tedy možné, že chyboval strojvedoucí, který při přibližování nestačil včas snížit rychlost. 

V té chvíli jeli na lokomotivě tři pracovníci, kteří utrpěli spíše lehčí zranění v důsledku nárazu. Jeden byl ošetřen na místě, dva byli převezeni do nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MKS: "Oba pacienti byli po prvotním ošetření převezeni do Městské nemocnice v Bohumíně. U obou se jednalo o lehká poranění hlavy a končetin."
Marek Illiaš, mluvčí Správy železnic: “Okolnosti se vyšetřují. Došlo k prudkému najetí lokomotivy na odstavený vůz a zranění tří zaměstnanců společnosti ČD Cargo.”

Shodně události popisuje také policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “Po 10. hodině jsme byli voláni k události, která se stala v železniční stanici v Bohumíně-Vrbici. Při posunu na vedlejší koleji došlo ke srážce jedoucí lokomotivy s dalším vozem. Provoz na hlavní trati nebyl omezen.”

Škoda, která byla srážkou způsobena, je odhadována na jeden milion korun. The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

WERA NOVA s.r.o. provozovna Krnov

od 107 Kč/hod.

Detail

BUKOVEL CZ s.r.o. - Ruzyně

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Agarta Nova s.r.o. provozovna Heli Food Fresh Milín

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků