Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden popálený a škoda čtvrt milionu korun, takové jsou následky požáru dvojdomku v Třinci

Tři hasičské jednotky zasahovaly v pondělí odpoledne u požáru dvojdomku v třinecké části Staré Město. Jeden člověk se zranil a další dva byli evakuováni. Oheň napáchal škodu za 250 tisíc korun. Proč začalo hořet se vyšetřuje.

Informaci o hořícím dvojdomku dostali hasiči deset minut před 16. hodinou. Do třinecké části Staré Město vyjela profesionální jednotka z Třince a dvě dobrovolné jednotky z Bystřice a třinecké části Guty.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události poskytli předlékařskou první pomoc jednomu člověku, který se nadýchal zplodin hoření a utrpěl popáleniny. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby jej předali do jejich péče."

Z druhé části hořícího dvojdomku evakuovali další dva lidi a také psa. Mezitím vnitřek kompletně pohltily plameny, které se začaly šířit i na střechu objektu.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasičům se v dýchací technice a s podporou termokamery podařilo požár lokalizovat za necelou hodinu od příjezdu na místo, další přibližně hodinu zabralo rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek."

Ještě před příjezdem hasičů se z domu dostaly dvě nezraněné děti. Těm věnovali hasiči na uklidnění plyšové hračky, které s sebou vozí pro podobné situace ve svých cisternách.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na čtvrt milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření."

Na místě zásahu zůstala preventivně na dohled do půlnoci ještě dobrovolná jednotka z části Guty.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

BATERIE CENTRUM, s.r.o. (Vratimov)

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

PEK GROUP, a.s.- pracoviště Strakonice

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Class Trans s.r.o. - Jankovice

od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků