Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

22. ročník filmového festivalu Kino na hranici probíhá online. Připojit se můžete už dnes

22. ročník filmové přehlídky Kino na hranici se organizátorům podařilo po dvou odkladech kvůli opatřením konečně uspořádat, a to formou online. Probíhá právě tento týden.

Velký filmový festival s mezinárodním přesahem Kino na hranici se po dvou neúspěšných termínech uspořádat ho v tradiční formě v květnu a pak v srpnu letos díky vytrvalosti organizátorů přesouvá do online prostoru. Milovníci filmového plátna tak ani letos nepřijdou o kvalitní filmy.

Szymon Brandys, mluvčí Kina na hranici: "Připravili jsme celkem 50 filmů. To je třetina programu, který jsme chystali na květen."

Filmový festival Kino na hranici ale není jen o promítání filmů, ale je znám svou neopakovatelnou atmosférou na obou stranách hranice, kde se koná.

Szymon Brandys, mluvčí Kina na hranici: "My jsme se snažili nějak tu atmosféru zachovat, na internetu také můžete najít filmy krátké s průvodcem, zajímavá místa z obou stran hranice a navíc je tam doprovodný program Literatura na hranici, což velmi doporučuji."

Organizátoři se těší na diváky, kteří se k festivalu připojí prostřednictvím internetu. K podpoře projektu se přidávají i zástupci vedení obou měst.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Musíme se spokojit s tím, že místo těch přeplněných davů, které s úsměvem na tváři vždy jsou, aby se společně na filmy podívali a mohli spolu o nich hovořit, tak letos je to jiné."
Gabriela Staszkiewicz, starostka Cieszyna: "Je to výjimečný projekt, myslím si, že takový projekt, který spojuje dvě města, přehlídku českého, slovenského a polského kina, je vždy pro nás svátkem. "

K festivalu se lze připojit na webových stránkách kinonahranici.cz.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Marital s.r.o.-009 (Frýdlantské strojírny - Rasl a syn a.s)

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků