Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji už pomáhá více než 100 dobrovolníků. V nemocnicích a sociálních službách chybí téměř tisíc lidí

I když už se pandemická situace zlepšuje, v nemocnicích a sociálních zařízeních MS kraje stálé chybí téměř tisíc pracovníků. Velmi důležitá je proto pomoc dobrovolníků, kterých už je nyní v terénu více než stovka. Vznikl kvůli tomu projekt Bosmepartyja, který zajišťuje školení a dobrovolníky pak také rozděluje.

V Moravskoslezském kraji nyní chybí asi 900 pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách. Nejčastěji jde o zdravotní sestry. I když už se situace zlepšuje jsou stále velmi potřební dobrovolníci, kteří pomáhají především v domovech pro seniory. Vznikla proto iniciativa BoSmePartyja.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Už máme umístěno 135 lidí. Tito lidé obětovali svůj volný čas a pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba. Já bych jim za to chtěl moc poděkovat."

Doposud se na výzvu projektu BoSmePartyja ozvalo 575 zájemců a téměř 400 jich vyplnilo potřebný formulář. V terénu je nyní 135 dobrovolníků, kteří pomáhají většinou dvakrát týdně 2 - 4 hodiny. Mezi nimi i Pavlína Střelková, která pracuje v Domově Sluníčko v Ostravě.

Pavlína Střelková, dobrovolnice: "Nákazy se rozhodně nebojím, protože tam máte opravdu všechno. Máte oblek rukavice, návleky na nohy i respirátor a štít. "

Dobrovolníci musejí absolvovat PCR testy a také školení, které zajišťuje Dobrovolnické centrum Adra.

Dagmar Hoferková, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Ostrava: "Na asi jednohodinovém on-line školení se dobrovolník dozví, kde ho potřebujeme a pak se domluví s tím zařízením. Pošle nám podepsanou smlouvu. Musí mít čistý trestní rejstřík."

Pokud vás práce dobrovolníků zaujala a chcete také pomáhat, přihlaste se na mailové adrese spolu2@msk.cz
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MAXTIANA s.r.o. - pracoviště Kaplice

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Domov pro seniory Skalice, příspěvková organizace

od 28 700 do 44 000 Kč/měsíc

Detail

RCHP BENÁTKY, s.r.o.

od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků