Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci přeplavali ve štafetě Žermanickou přehradu. Stěžovali si na příliš teplou vodu

Početná parta otužilců se v neděli pustila do štafetové přeplavby Žermanické přehrady. Do vody se postupně vrhlo 50 plavců, kteří zdolali trať o délce zhruba 6 kilometrů.

Petr Smejkal, organizátor: “Je taková štafetová akce, které se zúčastní 50 lidí - 28 mužů a 22 žen. Start je na lučinské straně, pak se plave dokonce i přes přehradu, bude to taková nejtěžší etapa 600 metrů ve vodě 6 stupňů. Bude to dost náročné pro ně. No a pak se pokračuje vlastně podél břehu až do Dolních Domaslavic, takže vlastně přehrada se přeplave na délku, což je asi 6 km.”

Mnozí otužilci si stěžovali, že je na prosinec až příliš teplo.

Jiří Linhart, otužilec: “Podle mě až moc teplo. Kdy by bylo chladněji, tak asi by bylo líp.Vždycky se líp vleze do teplejší vody, než je vzduch. Já to mám spíš jako v rámci regenerace, protože hodně běhám. Takže spíš jsem k tomu přistoupil, že hodně ta studená voda pomáhá při regeneraci těla. Takže zchladit šlachy, zchladit svaly a že potom je super pocit, když člověk vylézá ven, tak jako adrenalin jde do těla a je to strašně příjemné.”
Radomír Hrabec, otužilec: “To otužování je strašně prima věc, protože jste schopná si nějak říct zodpovědnost sama za sebe, trošičku udělat něco pro své tělo, pro to, abyste byla odolná vůči nemocem a všemu a zároveň zjistíte, že u té vody potkáte lidi, kteří to dělají taky, sahají si do té komfortní zóny a jsou vlastně strašně prima. Je to prostě dobrá parta. Voda má asi šest stupňů a ty podmínky jsou super v tom, že tady třeba teď zrovna stojím boso a venku kdyby třeba bylo mínus 10, tak by to bylo podstatně horší to čekání. Takže podmínky jsou dneska super, svítí sluníčko, všichni se smějí, takže je to paráda.
Petr Smejkal, organizátor: “Náš spolek dělá Tříkrálový ponor. Je to taková akce, taková kde je hodně lidí, jsou tam stánky s občerstvením a my jsme nevěděli, jaká bude situace v lednu. Jestli to vůbec budeme dělat, protože jsou ta nová opatření. Tak jsme si říkali, že uděláme nějakou akci takovou bezkontaktní, kde to bude bez diváků, kde budou plavci se jenom vlastně střídat, že to nebude nějaká hromadná akce.

Organizátoři štafety samozřejmě nemohli podcenit bezpečnost plavců.

Petr Smejkal, organizátor: “Každého plavce bude doprovázet loďka. Na loďce bude doktor, bude tam záchranný člun, takže to máme zabezpečené. Nejdůležitější je ta etapa přes přehradu, to je taková stěžejní a pak už se plave jenom nějakých deset, patnáct metrů od břehu, takže tam myslím si, že nebezpečí nehrozí, ale i tak tam ta loďka vlastně bude doprovázet ty plavce.”

Účastníci otužilecké štafety si akci pochvalovali a těší se na další ročník.

Lumír Hlaváč, otužilec: “Dneska to vyšlo úplně super. Sluníčko svítilo a voda byla příjemná, nefouká vítr, tak se plavalo celkem dobře.”
Martin Glac, otužilec: “Dneska to bylo v pohodě. Ta voda není tak studená. Kdybychom tady měli vlézt vůbec poprvé z gauče, tak to by nešlo, ale bylo to v pohodě. Čekal jsem, že to bude horší.”
Zdeněk Weiss, otužilec: Bylo to úžasné, užil jsem si to výborně, akorát mě mrzí, že jsem doplavat třetí. Voda je fajn."
Anketa: “Chlapy obdivujeme. Zdeněčka Waisse obdivuji celý život. Sama se tady chodím otužovat jednou týdně, ale to tohle bych nedokázala v žádném případě. On je velká inspirace pro nás všechny." 

Za příznivého počasí plavci nakonec zdolali trať o délce 6696 metrů za 4 hodiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy