Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Padla dohoda o posledním úseku česko-polské cyklotrasy. U Chotěbuze už se nebude muset šlapat do kopce

Se stále větší oblibou se setkává u cyklistů zhruba 100 kilometrů dlouhá trasa vedoucí po českém a polském příhraničním území. Nabízí desítky zajímavých cílů a právě teď se podařilo dojednat úpravu trasy, aby z ní zmizel jeden kopcovitý úsek.

Jedna z nejdelších cyklistických tras a stezek u nás bude pro jízdu na kole mnohem příjemnější. Trasa vede od hraničního přechodu s Polskem v Bukovci přes Jablunkov, Třinec, Český Těšín, Karvinou a Bohumín opět do Polska, kde končí v Ratiboři.

Jan Lipner, předseda SMOK: “V oblasti Českého Těšína a Chotěbuze mám trošku utíká do těch kopečků chotěbuzských směrem nahoru k zámku, což samozřejmě žádný cyklista s radostí nenese, protože každý kopeček je trošku problém.”
Anketa: “Mně osobně kopečky nevadí, ale určitě se najde spousta bikerů, seniorů, rodin s dětmi a pohodářů, kteří rádi tuto využijí tuto možnost.”

Po dokončení stavby železničního koridoru se teď podařilo dojednat úpravu trasy v oblasti Českého Těšína a Chotěbuze.

Jan Lipner, předseda SMOK: “Otevřela se možnost spojit tuhle tu cyklostezku rovně kolem řeky Olše a tím pádem opravdu dokončit minimálně na české straně celou cyklotrasu vlastně z Bukovce do Bohumína.”

Na trase a v její blízkosti je několik desítek zajímavých míst, která mohou cyklisté navštívit.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Cyklostezka prochází naším Městským lesem, areálem Městského lesa, kde se každoročně pořádá Gorolski Święto. Za mnou se nachází nový park Městského lesa. Hodně využívaný je pumptrack, pak tady je dětské hřiště a venkovní posilovna.”

Hlavním důvodem vybudování trasy bylo zajistit větší bezpečnost cyklistům. Ti do té doby museli jezdit po frekventovaných silnicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy