Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Originální výstava na náměstí v Bruntále mapuje česko - polskou spolupráci

Česko – polská spolupráce vstupuje v Bruntále do své nové etapy. Nejnovější projekt se jmenuje Společný kulturní rok a byl zahájen ve spolupráci s polským Prudnikem. Právě instalovaná výstava na bruntálském náměstí rekapituluje hlavní česko – polské projekty uplynulých let.

Panely na náměstí Míru v Bruntále dokumentují akce, které ve spolupráci s Prudnikem již proběhly a na které nový projekt Společný kulturní rok navazuje.

Dita Dulovcová, Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Tak já tady dnes instaluju výstavu, která ozdobí město Bruntál v době adventu. Lidé si mohou prohlédnout, které aktivity se v kterém tom projektu uskutečnily a určitě se tady hodně z nich pozná na krásných fotografiích, které vlastně jsou zdokumentovány v každém projektu.

Zdeňka Zlámalová, vedoucí projektu, MěÚ Bruntál: „Tato výstava je součástí jednoho projektu, který se jmenuje Společný kulturní rok a je to ohlédnutí za celou česko polskou spoluprací v posledních letech, která začala obnovou společných parků a od té doby se uskutečnilo nejméně 10 projektů, které jsou tady na té výstavě zobrazeny. Ve fotkách a s krátkým popisem, abysme si připomněli, co nám česko - polská spolupráce přinesla a těšíme se na další.“

Na originálních panelech výstavy se jistě pozná mnoho účastníků akcí, výtvarníků, hudebníků, tanečníků a dalších.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Tak já jsem rád, že v tak netradiční době, jako je doba dnešní pandemie, se podařilo zrealizovat alespoň část projektu Společný kulturní rok, který je ve spolupráci s přátelským Prudnikem, financovaný Euroregionem.

Instalace na bruntálském náměstí nejsou jednoúčelové. Oddělení kultury počítá i s dalším využíváním těchto výstavních ploch do budoucna.

Dita Dulovcová, Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Máme na to takové speciální magnety, které jeden udrží až 1,5 kilogramu hmoty, takže jdou těžko od sebe ale budou držet skoro jako přibité, vitríny jsou úplně nové, jsou vyrobené místní firmou, která udělal kovový rám, jsou to oboustranné vitríny, vlastně budou použitelné pro více projektů. Premiéra odhalení.“

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Tyto stojany mají sloužit v rámci nejenom tohoto projektu, ale budou sloužit i v další době k tomu abychom zatraktivnili náměstí a přitáhli sem víc turistů.“

Výstava bude na náměstí ke shlédnutí po celý advent. V budoucnu se na těchto panelech jistě objeví jiné tématické expozice, věnované například místním výtvarníkům nebo fotografům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy