Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Bruntálsku zemřel po srážce s autem 69letý muž, v Novém Jičíně nezastavil řidič na pokyn strážníka na přechodu a smetl chodce

Jeden řidič si nedal pozor na náledí, další nerespektoval pokyn strážníka u přechodu. Výsledkem je jeden mrtvý a jeden těžce zraněný. Dvě nehody od sebe ve čtvrtek ráno dělila pouze jedna hodina. Ta s tragickým následkem se stala v obci Mezina na Bruntálsku a druhá v Novém Jičíně.

Ve čtvrtek dvacet minut po šesté hodině ráno projížděl 46letý muž se Škodou Octavia obcí Mezina na Bruntálsku. Srazil přitom 69letého chodce.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Při sjíždění z kopce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze namrzlé vozovky a v okamžiku, kdy spatřil z protisměru přijíždějící vozidlo, začal intenzivně brzdit, dostal smyk, najel na pravý okraj komunikace, kde se v té chvíli nacházel místní 69letý muž."

Chodec mu při střetu přeletěl přes kapotu a skončil na silnici. Auto poté narazilo do oplocení a do zdi přilehlého rodinného domu. Řidič vyvázl bez zranění, ale 69letý chodec musel být převezen do nemocnice, kde bohužel za několik hodin zemřel.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Orientační dechová zkouška vyzněla u obou účastníků kolizní situace v dopravě negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na několik tisíc korun. U zemřelého byla nařízena soudní pitva. Policejní komisař ve věci zahájil úkony trestního stíhání. Vše je ale předmětem dalšího prověřování."

Další vážná nehoda se stala přesně o hodinu později v ulici Dukelská v Novém Jičíně. 56letý řidič Seatu Cordoba se zřejmě dostatečně nevěnoval řízení a srazil chodce přímo na přechodu.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Řidič s největší pravděpodobností dostatečně nesledoval situaci v 5 silničním provozu a nerespektoval obecního strážníka, který řídil provoz na zdejším přechodu pro chodce. V uvedené chvíli nezastavil na pokyn dávaný službu konajícím strážníkem, pokračoval v jízdě a na přechodu pro chodce srazil z levé strany zde jdoucího 63letého místního muže."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient byl při vědomí, zasahující lékař však zjistil poranění hlavy a dolní končetiny. Záchranáři muže zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace a zahájili nitrožilní podávání léků. Po provedených opatřeních byl transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Nikdo další zraněn nebyl a zúčastnění nebyli ovlivněni alkoholem. Auto mělo u vyhovující zimní pneumatiky. Řidiče ale čeká pravděpodobně obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy