Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti vběhly v Opavě před jedoucí trolejbus, řidič dupl na brzdu a po pádu se zranili dva cestující, policie hledá svědky

  • Opava,

Nepříjemnou situaci zažil 62letý řidič trolejbusu v centru Opavy. Těsně před rozjetým vozem mu přes cestu na přechodu přeběhly v pátek 11. prosince odpoledne dvě děti. Řidič dupl na brzdu, aby děti nesmetl, ale v trolejbuse upadli dva cestující, kteří se přitom zranili, 85letý muž a 81letá žena. Policie po dětech stále pátrá. poznáte je?

62letý řidič trolejbusu linky číslo 221 jel po ulici Horní náměstí v Opavě. Ve směru od zastávky U Divadla k Dolnímu náměstí mu z ničeho nic přeběhly před rozjetým trolejbusem v pátek 11. prosince o půl třetí odpoledne dvě děti přes přechod pro chodce. Aby zabránil střetu prudce dupl na brzdu.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "V tomto okamžiku došlo k pádu na podlahu trolejbusu stojícího 85letého muže z Opavy a k vymrštění 81leté sedící ženy z Opavy ze sedadla na zem. Oba výše uvedení cestující utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava."

K dalšímu zranění už nedošlo, není evidována ani žádná škoda a dechová zkouška u řidiče i u obou zraněných cestujících byla negativní. Policie teď pátrá po mladíkovi, který společně s kamarádem před autobusem přeběhl.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Neznámá osoba, s největší pravděpodobností se jedná o mladíka, odběhla neznámo kam a její výslech a sdělené informace k celé situaci jsou velmi důležité pro ukončení spisového materiálu."

V případě, že víte o koho jde nebo jste nehodu viděli, můžete se ozvat na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelům.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "V této souvislosti žádá inspektorka Silvie Meluchová širokou veřejnost o další svědecké informace, které by vedly k řádnému zadokumentování celé záležitosti. Tyto poznatky a podněty lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 581 případně kdykoli na mobilní číslo opavského dopravního inspektorátu 735 788 950."

Za ochotu, snahu a případnou pomoc policisté děkují. Zároveň nabádají rodiče, aby domluvili dětem, jak se správně na přechodech chovat. Chodci nemají vždy absolutní přednost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy