Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Internetový pirát z Opavska nahrál na web stovky audiovizuálních děl, přišla si pro něj policie

Dva roky nelegálně nahrával na internet stovky filmů a hudebních záznamů. Teď si pro muže středního věku z Opavska přišla policie. Byl obviněn z porušení autorských práv a šíření nelegálního obsahu a teď mu hrozí až pět let vězení.

Možná chtěl jednoduše zpřístupnit lidem filmy a hudbu. Nebo na tom mohl chtít vydělat. Každopádně tím porušil muž středního věku z Opavska zákon. Dopustil se totiž nahrávání pirátského obsahu na internet.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Podle České protipirátské unie jeden ze zaregistrovaných uživatelů na různých filehostingových serverech zpřístupnil velké množství různožánrového materiálu."

Určitě byl muž hodně překvapený, když si pro něj přišla policie. Podle ní dva roky nelegálně nahrával na síť stovky filmů a hudebních záznamů. Výsledkem této záliby je nyní trestní stíhání.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "V těchto dnech komisař muže obvinil ze spáchání přečinu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Za vinu je mu kladeno, že bez vědomí a souhlasu majitelů autorských práv neoprávněně nahrál a zpřístupnil na internetových uložištích více jak 600 audiovizuálních děl. Díla poskytoval dalším osobám, tím neoprávněně šířil autorsky chráněné díla."

V případě prokázání viny ho může soud poslat až na pět let za mříže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy