Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo Petra Bezruče se zapojilo do projektu BoSmePartyja. Dobrovolníci pomáhají seniorům

Už jsme vás informovali o krajském dobrovolnickém projektu Bo SmePartyja, zaměřeném na pomoc starším lidem. Nyní se zapojilo také Divadlo Petra Bezruče. Jeho členové docházejí do domovů seniorů, aby zpříjemnili čas klientům ale i ulehčili práci zaměstnancům.

Projekt BoSmePartyja vzniknul už loni na podzim. V té době byl kvůli pandemii nedostatek zdravotníků a ošetřovatelů v domovech pro seniory i nemocnicích. Dobrovolnická organizace ADRA si projekt vzala pod patronát a stará se o vyškolení dobrovolníků. 

Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA: „Do projektu se přihlásili dobrovolníci z celého regionu. Když pro ně hledáme uplatnění, vycházíme jim vstříc, aby nemuseli daleko dojíždět. Pomáhají nejčastěji v sociálních zařízeních napříč krajem. Doufám, že s nimi zůstaneme v kontaktu i po konci pandemie."

K dobrovolníkům se přidalo i Divadlo Petra Bezruče. Už jde celkem o desítku lidí. Nejen herci, ale třeba i maskérka, technikář, režisér nebo umělecký šéf. 

Markéta Matulová, herečka DPB: „Kvůli pandemii nám proti naší vůli přibyl volný čas, a tak jsme rádi, že ho můžeme věnovat lidem, kteří se cítí osamělí. Čteme jim, nebo si povídáme. Naše divadelní maskérka si do domova nosívá kufřík, a tak babičky i dědečky zkrášluje. Stříhá jim vlasy, češe je, a taky s nimi samozřejmě klábosí."

Do projektu BoSmePartyja se přihlásilo už přes 700 lidí, školení má za sebou více než 300 z nich, v terénu jich aktuálně pomáhá 224.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Velmi si vážím spolupráce, kterou jsme v rámci projektu #BoSmePartyja navázali se všemi partnery. Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava dělá obrovský kus práce, když všechny dobrovolníky, kteří se nám do projektu hlásí, kontaktuje, proškoluje a hledá pro ně nejvhodnější umístění. Dobrovolnictví je fenomén, který se u nás stále více rozšiřuje."

Zájemci o práci dobrovolníků se mohou hlásit na mailové adrese spolu2@msk.cz. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy