Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiče zaměstnávají rampouchy a zmrzlý sníh na střechách. Majitelé domů musejí dbát na bezpečnost

V posledních dnech hasiče velmi zaměstnávají rampouchy a sníh na střechách domů, který taje a při pádu může někoho zranit. Ale pozor! Za bezpečnost zodpovídá majitel domu a měl by si na shazování najmout komerční firmu. Hasiči vyjíždějí jen v bezprostředním ohrožení lidí.

V posledních dnech jste například v Ostravě mohli na mnoha místech potkat běžné hasičské vozy i speciály s plošinou a žebříkem, které pomáhají hasičům při odstraňování rampouchů, či zmrzlého sněhu ze střech, okapů nebo také vývěsních štítů na firmách.  Souvisí to s oteplením, které panuje v celém našem kraji. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Profesionální hasiči vyjíždějí k zásahům na střechách pouze v případě, kdy hrozí bezprostřední zranění chodců a zničení majetku pádem sněhového převisu či rampouchů. Žadatele o pomoc v případech, když bezprostřední nebezpečí nehrozí, zpravidla odkazujeme na komerční služby.

Podle meteorologů bude teplé počasí převládat i v následujících dnech a proto bude sněhových či ledových převisů stále dost. Chodci by měli být opatrní a hlavně v centrech měst by se měli vyhýbat rizikovým místům pod střechami. Majitelé domů by se měli snažit sníh uklidit, aby nezavinili nějaký úraz.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje má na svém webu www.hzsmsk.cz aktuální seznam firem s jejich adresou, telefonními a e-mailovými kontakty, které jsou ochotny odstraňovat sníh a led ze střech objektů za úplatu."

Nyní je v seznamu, děleném podle okresů, celkem 89 firem. Jen minimum z nich se během zimy z tohoto seznamu odhlašuje. Seznam, otevřený pro všechny subjekty, je nyní k dispozici na webu HZS MSK po celé zimní období s pravidelnými týdenními aktualizacemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy