Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poláci zpřísnili podmínky pro vstup do země, povinný je doklad o očkování nebo negativním testu

Mnohem přísnější podmínky budou od soboty platit pro vstup do Polska z české a slovenské strany hranice. Kdo nebude očkovaný, nebo nebude mít covidový test, bude muset do karantény. Jako ochrana se musí nosit pouze roušky nebo respirátory.

Cestování do Polska bude od soboty o něco komplikovanější. Poláci zavedli přísnější podmínky pro všechny, kteří překračují hranici. Lidé budou muset prokázat, že mají plné očkování vakcínou schválenou v EU, nebo budou muset mít negativní covidové testy. Jejich výsledek nesmí být starší 48 hodin, přičemž se uznávají jak PCR tak antigenní testy.

Polský občan nakupující v Havířově: “Vím, že od soboty platí nová omezení. Do Polska budou moci přijet lidé jen s potvrzením, že mají očkování, nebo kteří mají negativní test. Většina lidí tím není nadšená, ale je to nutné, protože v nemocnicích potom není místo a zdravotníci nejsou schopni se o nemocné postarat.”

Návštěvníci Polska by měli mít na paměti, že ochrana dýchacích cest je tam povinná i při pohybu na ulici. Nově už se nepovoluje užívání šálů nebo šátků, ale jen oficiálních roušek a respirátorů. Svobodně dýchat je možné jen v místech bez lidí jako parcích nebo lesích.

Všechny informace najdete v originálním znění ZDE

Opatření, která Polsko přijalo, jsou sice přísnější, při jejich dodržení je ale možné do země přicestovat například za nákupy nebo sportem. Otevřena jsou venkovní sportoviště, bazény nebo sjezdovky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy