Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polsko nově vyžaduje pro vstup do země očkování nebo negativní testy, zatím to neplatí pro pendlery

Nová a přísnější opatření pro vstup do země zavádí Polsko. I přes avizované omezení pohybu na našem území je stále hodně Čechů, kteří jezdí do Polska například pracovně, za nákupy nebo na sjezdovky. Povinnost mít očkování nebo negativní testy se zatím nevztahuje pouze na pendlery. I ti by si ale měli situaci ověřovat.

Cestování do Polska bude od soboty o něco komplikovanější. Poláci zavedli přísnější podmínky pro všechny, kteří překračují hranici. Lidé budou muset prokázat, že mají plné očkování vakcínou schválenou v EU, nebo budou muset mít negativní covidové testy. Jejich výsledek nesmí být starší 48 hodin, přičemž se uznávají jak PCR tak antigenní testy.

Polský občan nakupující v Havířově: “Vím, že od soboty platí nová omezení. Do Polska budou moci přijet lidé jen s potvrzením, že mají očkování, nebo kteří mají negativní test. Většina lidí tím není nadšená, ale je to nutné, protože v nemocnicích potom není místo a zdravotníci nejsou schopni se o nemocné postarat.”

Návštěvníci Polska by měli mít na paměti, že ochrana dýchacích cest je tam povinná i při pohybu na ulici. Nově už se nepovoluje užívání šálů nebo šátků, ale jen oficiálních roušek a respirátorů. Situace se ale může změnit ze dne na den i v Polsku.

Všechny informace najdete v originálním znění ZDE

Gabriela Hřebačková (BEZPP), starostka Českého Těšína: “Doporučuji sledovat aktuální nařízení. Protože i paní starostka polského Těšína potvrdila, že je možné, že bude vydáno prohlášení, že i v tom přeshraničním styku jsou nějaké výjimky. Zatím, kdybych to mohla zestručnit, od soboty do Polska mohou pouze lidé,. kteří mají antigenní test, který není starší 48 hodin, nebo mají za sebou dvoj dávku očkování. Tady toto nařízení se momentálně netýká přeshraničních pracovníků.”

Opatření, která Polsko přijalo, jsou sice přísnější, při jejich dodržení je ale možné do země přicestovat například za nákupy nebo sportem. Otevřená jsou venkovní sportoviště, bazény nebo sjezdovky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy