Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Moravskoslezském kraji to jde i bez příkazů. Pomoc v boji s covidem už nabídly stovky lékařů a zdravotníků

376 lékařů a 626 nelékařských zdravotnických pracovníků už nabídlo Moravskoslezskému kraji svou pomocnou ruku v boji s koronavirem. Reagovali na výzvu, kterou vyhlásil krajský úřad.

Stovky lékařů a zdravotnického personálu budou podle hejtmana Vondráka pomáhat přímo v nemocnicích nebo v očkovacích centrech.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Jsem moc rád, že v Moravskoslezském kraji nemusíme jít cestou příkazů pracovní povinnosti. Dobrá vůle má větší sílu, než nařízení. Velmi si vážím přístupu všech zdravotníků, kteří svou pomoc nabídli. A věřím, že další ještě přibudou. Vzájemná domluva a vstřícnost je rozhodně cennější, než necitlivé příkazy. Kromě ochotných zdravotníků také děkuji za spolupráci a součinnost Sdružení ambulantních specialistů a České lékařské komoře, jejichž prostřednictvím jsme ambulantní specialisty oslovili."

Svou pomoc nabídli i fyzioterapeuti, laboranti nebo ošetřovatelé. Podle aktuálních dat nemocnice v Moravskoslezském kraji poptávají 64 lékařů a 164 sester. Kontakty na lékaře a zdravotníky, kteří se kraji nabídli, nemocnice obdržely ve středu 10. března. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Nemocnice a zdravotníky jsme propojili, domluva na konkrétní spolupráci je teď na nich. Věřím, že najdou nejvhodnější způsob, jak personální potíže nemocnic řešit. Ambulantní specialisté mohou v nemocnicích a očkovacích centrech vypomáhat dle svých možností, nemusí jít o každodenní docházení. Ambulance těchto lékařů tak budou moci alespoň v omezeném režimu fungovat dál. Nemocnice pak krajskému úřadu pošlou přehledy osob, se kterými se domluvily na spolupráci a finančních náhradách."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy