Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři starší lidé na Novojičínsku se přiotrávili oxidem uhelnatým, hasiči na místě naměřili vysoké koncentrace nebezpečného plynu

Složky IZS zasahovaly ve středu 10. března ráno u vážné události v Hostašovicích na Novojičínsku. V jedné domácnosti se tři starší lidé intoxikovali nebezpečným plynem oxidem uhelnatým. Oznámil to mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Na tísňovou linku byly několik minut po osmé hodině ranní nahlášeny náhlé zdravotní potíže tří osob v jedné domácnosti, údajně z nejasných příčin. Přivolaní záchranáři a hasiči brzy přišli na důvod jejich potíží. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo zásahu vyjel lékařský tým rendez-vous a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Pro podezření na možnou otravu plynem byli k zásahu vyzváni i hasiči. V bytě byla po příjezdu složek IZS skutečně naměřena vysoká hodnota nebezpečného oxidu uhelnatého. Záchranáři poskytovali přednemocniční neodkladnou péči dvěma ženám ve věku jednašedesáti a devadesáti let, stejně jako sedmasedmdesátiletému muži. U všech byly přítomny známky intoxikace plynem, včetně přechodné poruchy vědomí nebo prekolapsového stavu. Pacientům byl podán kyslík, u jedné z žen pak záchranáři zajistili ventilační podporu."

Všechny tři pacienty sanitky trasnportovaly do novojičínské nemocnice, a to na interní ambulanci a jednotku intenzivní péče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy