Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamionu za jízdy upadlo kolo na dálnici a způsobilo nehodu dvou aut, jeden z řidičů neuposlechl policisty a smetlo ho auto

Těžko uvěřitelná vážná nehoda se odehrála v neděli večer na dálnici D1 u Suchdolu nad Odrou. Z kamionu tam za jízdy upadlo kolo a způsobilo nehodu dvou osobních aut za ním. Jeden z řidičů se přitom zranil a druhý skončil později v kritickém stavu v nemocnici. Neuposlechl totiž při řešení nehody výzvy policistů, šel si pro něco do auta a vzápětí ho smetlo jiné projíždějící auto. Kamion, který zřejmě první nehodu zavinil, bohužel ujel a teď po něm pátrají policisté.

Na 326. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno se v neděli večer z ničeho nic uvolnilo kolo z jedoucího kamionu. To vzápětí doslova vlétlo do jízdy dvěma osobním autům, které jely za kamionem. Po kolizi skončily oba vozy u krajnice a následně byli přivoláni policisté, hasiči, ale i záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, došlo nejprve k drobnější nehodě, při které se v oblasti hrudníku lehce zranil devětadvacetiletý muž. Po ošetření jej záchranáři přepravili do novojičínské nemocnice."

Během řešení dopravní nehody se na místě odehrála další, mnohem závažnější. Sedmapadesátiletého cizince, který řídil druhý z havarovaných vozů totiž smetlo přímo na dálnici auto.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Jeden z osádky z poškozeného vozidla neuposlechl a nedbal výzvy policistů a do auta se měl i přesto vrátit. Následně došlo ke střetu jeho osoby s právě jedoucím osobním vozidlem. Sražený muž cizí státní příslušnosti (r. 1962) utrpěl zranění a byl předán do rukou záchranářů."

Na místo tak musel vyrazit i vrtulník letecké záchranné služby, protože muž byl po srážce v přímém ohrožení života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékaři u něj zjistili mnohočetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny. Pacient se nacházel v život ohrožujícím stavu. Po zajištění dvou žilních vstupů a uvedení do umělého spánku, museli záchranáři přistoupit k intubaci a převedení muže na přístrojem řízenou ventilaci. Po provedení dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu."

Kamion, kterému kolo za jízdy upadlo podle svědků ujel a nyní po něm pátrají policisté. Stejně tak hledají případné svědky nehody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Pro kompletaci informací žádáme případné svědky dopravních nehod, kteří v danou dobu projížděli po dálnici D1 směrem na Brno a především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh nehod, případně mohli zachytit samotný děj u vozidla (zřejmě kamionu), které mělo mít technickou závadu, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy