Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamion skončil po nehodě na dálnici ve svodidlech, vyprostit ho museli hasiči

Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u nehody kamionu na dálnici D1 u Suchdolu nad Odrou. Scania s nákladem 23tun trubek skončila zaražená ve středových svodidlech a měkké hlíně. Hasiči museli kamion vyprostit pomocí automobilového jeřábu a Bizona. Zvládli to i bez zastavení dopravy. V pondělí odpoledne zasahovali také u nehody tří aut v Kozmicích.

Nehoda se stala v úterý kolem půl sedmé ráno na dálnici D1 ve směru na Brno.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na 327 kilometru došlo k dopravní nehodě kamionu, který v levém jízdním pruhu najel do svodidel."

Na místo vyjely tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Bílovec, Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, odkud byl dodatečně povolán vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, automobilový jeřáb Demag/Terex a mobilní kontejnerová dílna.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Dálnice ve směru na Brno zůstala průjezdná v jednom pruhu (byla svedena do odstavného pruhu), a to i během samotného vyprošťování kamionu, ve směru na Ostravu byly průjezdné dva ze tří pruhů."

Kamion byl vyproštěn za necelou hodinu a půl a místo nehody si poté převzalo Ředitelství silnic a dálnic ČR. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nehoda se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin."

V pondělí odpoledne vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči z Hlučína k nehodě tří osobních aut do Kozmic na Opavsku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Dvě jednotky hasičů předaly do péče ZZS MSK jednu zraněnou osobu z osobního automobilu Škoda Fabia. Hasiči zajistili místo nehody, vozidla před případným požárem, místo nehody uklidili a věnovali se jednomu pěknému psíkovi až do příjezdu dalšího člena jeho lidské rodiny."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy