Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za podvod s EET dostali obžalovaní podmínky. Trest si vyjednali s žalobcem a ostravský soud ji schválil

Pravděpodobně první rozsudek za podvody s elektronickou evidencí tržeb padl u Krajského soudu v Ostravě. Obžalováni byli čtyři zástupci firmy, která s EET manipulovala a pátým obžalovaným byl IT specialista, který upravil program v pokladnách. Díky dohodě o vině a trestu vyvázli všichni pouze s podmínkama.

O případu s podvody u EET jsme vás informovali na podzim roku 2019. Obchodní řetězec AD Vinotéky si najal ajťáka, který nelegálně do pokladen nahrál speciální program. Pokladny pak neodesílaly informace o některých platbách vůbec a nebo posílaly na finanční úřad nižší částku, než zákazník zaplatil. Podvod odhalila kontrola z finančního úřadu.

Bronislav Kadlubiec, ředitel Finančního úřadu pro MS kraj (natočeno v říjnu 2019): "Na základě kontrolního nákupu se potvrdilo podezření a bylo detekováno závažné krácení tržeb."

Igor Krajdl, soudce Krajského soudu v Ostravě: "Do tzv. elektronické evidence tržeb nebyly hlášeny všechny tržby, čímž došlo jednak ke zkrácení DPH a také ke zkrácení daně z příjmu právnických osob."
Bylo zjištěno, že firma zatajila tržby ve výši 45 milionů korun a neodvedla daň ve výši 14 milionů. Obviněni byli 4 zástupci firmy a najatý IT specialista. Hrozilo jim až 10 let vězení, ale na základě dohody o vině a trestu dostali podmíněné tresty.  

Igor Krajdl, soudce Krajského soudu v Ostravě: "Obžalovaní využili dobrodiní daného novelizací trestního zákoníku a uzavřeli se státním zástupcem dohodu o vině a výši trestu, která umožnila, aby tresty byly tzv. pod sazbu."

Dohoda o vině a trestu je stále populárnější. Ostravský krajský soud ji od začátku roku využil už v 8 případech. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyAUTO - PYTELA s.r.o. - pracoviště Prostějov

od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Emons Česká republika s.r.o. - pracoviště HK

od 30 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

Generální finanční ředitelství - 03: Finanční úřad pro Ústecký kraj, Územní pracoviště v Rumburku

od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry