Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bouřka znovu spláchla obce na Hlučínsku. Hasiči lidem pomáhají s úklidem bahna a čerpáním vody

Bezmoc a zoufalství cítili obyvatelé Hlučínska, když se nad jejich obcemi znovu ve čtvrtek zatáhlo a během pár minut přišla další silná bouřka a prudký liják. Voda a bahno opět zaplavilo silnice a suterény domků. Lidé tak znovu musejí uklidit spoušť, kterou déšť napáchal.

Zdá se to neuvěřitelné, ale na Hlučínsku se podruhé během dvou dnů přehnala bouřka, která způsobila záplavy. Ve čtvrtek lidé celý den uklízeli následky středečních lijáků a odpoledne, když už někteří měli hotovo, přišla bouřka znovu. Znovu se valilo bahno a voda z polí a cest do zahrad a sklepů domků. 

Radek Kaňa, starosta Šilheřovic: "Když vás to podruhé během 48 hodin vytopí, tak to opravdu chce pevné nervy, abyste to zvládli. Dělá se maximum možného, uklízí se. Musíme se s tím porvat a doufat, že se to nestane znovu."

Tentokrát byly záplavy ještě horší, protože půda už byla nasáklá z předchozího dne a moc vody neabsorbovala. I hasiči tak měli mnohem více práce. Zatímco ve středu měli 50 výjezdů, ve čtvrtek jich bylo několikanásobně více.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Celý čtvrtek, a to až do pátečního rána sedmi hodin, bylo v kraji celkem 211 hasičských výjezdů, z toho opět nejvíce na Opavsku – 130, hlavně na nejhůře postiženém Hlučínsku, kudy prošly přívalové deště hned dvakrát. Šlo hlavně o čerpání vody a odstraňování nánosů bahna."

V pátek tedy lidé znovu začali odstraňovat následky bouřky a znovu jim v tom pomáhali hasiči. Ze sklepů se čerpala voda, splachovalo se bahno a čistily se kanály. Naštěstí ani ve čtvrtek nebyl nikdo zraněn i když v Bohuslavicích museli hasiči na člunu zachránit rybáře, kterého voda uvěznila u rybníka. Počasí by se mělo podle meteorologů zklidňovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy