Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Timeless. Studenti Matičního gymnázia sepsali příběhy v angličtině. Je z toho kniha

Studenti Matičního gymnázia v Ostravě vydali vlastní knihu. Do zbrusu nového projektu, jehož cílem bylo zlepšit si angličtinu a tvůrčí schopnosti, se jich zapojily více než 2 desítky. Jedni psali příběhy, druzí k nim malovali obrázky.

Timeless, to je nová kniha, kterou sepsali a vydali studenti Matičního gymnázia v Ostravě. Nápad vznikl loni v březnu, kdy se Česko dostalo do prvního lockdownu kvůli pandemii koronaviru. Po více než roce je kniha na světě.

Hana English, učitelka angličtiny, Matiční gymnázium Ostrava: “Já jsem nadšená, protože když jsem do toho šla, tak jsem netušila, že se nakonec z toho vyvrbí takový obrovský, rok dlouhý projekt. Chceme, aby ti čtenáři byli lidé, kteří už anglicky trochu umí a chtějí si nějakou zábavnou formou jenom vlastně trošku více ten jazyk osvěžit.”
 Ondřej  Folta, autor povídky, Matiční gymnázium Ostrava : “Máme to vlastně přizpůsobené pro učitele, máme k tomu pracovní listy. Myslím si, že ten výsledek je lepší než jsme očekávali a jsem na to docela hrdý.”

Kniha obsahuje více než 3 desítky různých povídek a přístupná je úplně všem, a to na stránkách matičního gymnázia.

Pojmenována byla podle jedné z povídek.

Daniela Pacltová, autorka povídky Timeless, Matiční gymnázium Ostrava: “Ta povídka se jmenuje Timeless. Protože to v překladu znamená nadčasový a hezky nám to sedí k tomu tématu knížky a i k prologu a epilogu.”
Valentýna Kovšanová, autorka povídky, Matiční gymnázium Ostrava: “Já jsem vlastně přispěla jedním příběhem, který je hororový a je vlastně o Sněhurce a jejím traumatickém životě. A taky jsem dělala korektury textů.

V budoucnu by k této knize, která je plná pohádek, fantasy i hororových příběhů, mohla vzniknout i audiokniha.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy