Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava si užije nejlepší světový plážový volejbal. O tituly zabojují i naše páry

Ostrava v tomto týdnu přivítala nejlepší plážové volejbalisty světa. Na písečných kurtech v Dolní oblasti Vítkovice totiž začíná turnaj nejvyšší světové série. Naše páry hrají v dobré formě a mají šanci i na zisk titulu.

Až tisícovka diváků bude moci přijít fandit nejlepším světovým párům v plážovém volejbale. V Dolní oblasti Vítkovice vyrostla tribuna a obklopují ji i další hřiště, kde se utkají volejbalisté o na čtyřhvězdičkovém turnaji světové série.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: Ostravský turnaj v plážovém volejbalu si ve své krátké historii právem vydobyl postavení jednoho z nejprestižnějších turnajů světa v tomto atraktivním sportovním odvětví. Věřím, že sportovcům nabídneme opět skvělé zázemí a že si užijí zápasy v jedinečném industriálním prostředí Dolní oblasti, které ostravský turnaj odlišuje od všech ostatních a dává mu punc výjimečnosti. Jsem rád, že se turnaj podařilo uspořádat v nelehké době poznamenané pandemií covidu-19, a za to patří organizátorům velký dík.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje:Z předchozích dvou ročníků turnaje jsem byl nadšený, stejně jako snad všichni, co přijeli do Dolních Vítkovic volejbalistům fandit. Tato prestižní akce vždy dokázala, že špičkový sport k Moravskoslezskému kraji patří. A i když letos do areálu zavítají jen stovky fanoušků, věřím, že sportovní podívaná okořeněná výkony budoucích olympioniků bude stát za to."

Mezi největší hvězdy turnaje patří i naši. Ondřej Perušič a David Schweiner tady předloni získali druhé místo a Markéta Nausch Sluková s rodačkou z Ostravy Barborou Hermannovou turnaj v roce 2018 vyhrály. 

Barbora Hermannová, reprezentantka ČR v plážovém volejbalu: "Já jsem ráda, že se turnaj do Ostravy mezi vysoké pece vrací, protože jak si z předchozích let pamatuji, tak není hráč na tour, který by si tenhle turnaj v pozitivním nezapamatoval."

Vstupenky jsou ještě stále v předprodeji. Diváci se musejí prokázat u vstupu negativním testem a po celou dobu musejí mít v areálu turnaje nasazen respirátor.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy