Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Bruntálsku spadl na cyklistu za jízdy strom. V bezvědomí byl transportován do nemocnice

Ačkoliv se to zdá málo pravděpodobné, spadl na jedoucího cyklistu u Vrbna pod Pradědem vzrostlý strom. Bylo to v pondělí odpoledne, kdy se přes Bruntálsko přehnaly bouřky, doprovázené silným větrem. Cyklista skončil v bezvědomí nemocnici.

O půl páté odpoledne přijalo integrované bezpečnostní centrum tísňové volání z Vrbna pod Pradědem, kde byl na silnici směrem na Pustou Rudnou u Zámeckého potoka nalezen cyklista v bezvědomí. Ležel i s kolem pod přibližně dvacet metrů velkým stromem, který vyvrátily silné poryvy větru. V tu dobu totiž přes Bruntálsko přecházely bouřky. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Muž ležel v bezvědomí pod vzrostlým listnatým stromem, kterému zabránila v úplném pádu na asfaltovou silnici krajní svodidla. Hasiči spolupracovali se zdravotnickými záchranáři při jeho ošetřování, opatrně jej jen pomocí svých rukou vyprostili, položili do nosítek a předali ZZS MSK."

Zdravotníci muže vyšetřili a našli poranění na hlavě. Je velmi důležité, že cyklista měl na hlavě helmu. Zřejmě mu zachránila život. V hustém dešti asi padající strom vůbec neviděl. 

Ladislav Lang, zastupující mluvčí ZZS MS kraje: "Záchranáři ošetřovali 39letého muže, který byl v době příjezdu posádek v bezvědomí. Na hlavě měl viditelné modřiny s tím, že žádná další vnější závažná poranění neměl. Byl ošetřen a imobilizován s použitím krčního límce."

Zatímco cyklistu transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava, hasiči se postarali o úklid stromu a vozovky. Lékaři v nemocnici zjistili, že muž utrpěl krvácení do mozku. Nyní je v umělém spánku a jeho stav je vážný. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy