Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotničtí záchranáři se zdokonalují na Landeku. Instruktoři jim připravili velmi reálné situace

Zdravotnická záchranná služba z našeho kraje patří k nejlépe hodnoceným z celé země. Zásluhu na tom mají i pravidelná vzdělávání, která instruktoři připravují ve velmi reálných podobách. Záchranáři tak musejí třeba i do vody pro utonulého a nebo pod zem pro zraněného horníka. Dokonalé zázemí našla záchranná služba v areálu Landek Parku v Ostravě.

Horníci vyfárali z šachty a jednoho z nich po cestě k šatně píchla včela. Protože byl alergický dostavil se anafylaktický šok a šlo mu o život. Tým zdravotnické záchranné služby měl ale pouze omezené informace a musel diagnózu nejprve zjistit, aby zvolil pro záchranu horníka správný postup.

Marek Siedlok, zdravotník ZZS Třinec: "Cvičení je perfektní. Vždy je lepší si nejprve vyzkoušet tyto situace formou workshopu nanečisto."

Toto bylo jedno z 11 stanovišť, které připravili instruktoři zdravotnické záchranné služby pro své posádky v areálu Landek Parku. Zaměstnání se zúčastnily jak lékařské, tak zdravotnické týmy z celého našeho kraje. 

Petr Jaššo, vedoucí školícího střediska ZZS MS kraje: "V rámci cvičení je 11 stanovišť, kde posádky plní nejrůznější úkoly přednemocniční péče. Máme to zaměřeno na reálné zásahy, které jsme se snažili zrekonstruovat a dát tomu doporučený postup, jak by měla ta péče vypadat."

Instruktoři na všech stanovištích se zasahujícími týmy po splnění úkolu celý postup probrali. Co bylo dobré a co se dá ještě vylepšit. Nicméně všechny týmy všech 11 úkolů zvládlo, což je výborná zpráva a tak si zaslouží velkou pochvalu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy