Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kdo chce podnikat, musí znát pravidla, proto vzniklo česko-polské poradenské informační centrum

Okresní hospodářská komora Karviná uspořádala v Horní Suché třetí, závěrečnou konferenci v rámci projektu zřízení česko-polského poradenského informačního centra. Studie totiž ukázala, že podnikatelé se mnohdy neumí orientovat v zákonech dané země.

Podnikání nezná hranice. Nicméně v každé zemi platí jiná pravidla a jak se říká - neznalost zákonů, neomlouvá. I proto vznikl projekt zřízení česko-polského poradenského informačního centra. S konečnou fází a výstupy se na závěrečné konferenci pořádané OHK Karviná seznámily podnikatelské subjekty i zástupci obcí obou zemí.

Ivo Barteček, vedoucí projektový manažer, předseda představenstva OHK Karviná: “Vycházíme z toho, že obecně se zdá, alespoň jak to ty polské firmy prezentují, že tady to podnikání je pro ně snazší, ale ve své podstatě tomu až tak není. Má to své plusy i mínusy. Proto my chceme, aby ty informace byly korektní."

Nedostatky o povědomí podnikatelského prostředí potvrzuje i polská strana.

Krzysztof Dybiec, předseda ZIG Wodzisławiu Śląskim: "Neznáme dokonale předpisy, neznáme kulturu. A to centrum má zadání zkontaktovat se s věrohodnými lidmi z komor z jedné i druhé strany, kteří jsou k tomu určeni a kteří informace sdělí polským podnikatelům o českém prostředí a naopak."

Výměna informací může podle náměstka hejtmana Karvinsku pomoci.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Já bych strašně chtěl, aby tady na Lazech a na ČSA, kde vzniknou dvě ty průmyslové zóny, aby to nebyly jen průmyslové zóny zaplacené z investičního fondu, ale aby to byly průmyslové zóny po vzoru Katovic. To znamená i ekonomické.”

Webové poradenské stránky, kde podnikatelé naleznou veškeré informace i kontakty na odborníky, se spustí 1. září. Fyzicky bude mít centrum sídlo v budově Okresní hospodářské komory v Karviné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy